Cyberpunk 2077 1.5 Patch incelemesi

reddline

Hectopat
Makaleler
18
Selamlar.
Dün bildiğiniz gibi bir konu açmıştım ama kendi incelemem değil. Kullanıcıların ve CDPR'ın belirttiği özelliklerdi.
Bugün kendim deneyimledim ve bazı kaydettiğim eski sahneleri oynadım.
Öncelikle bu oyunu 3 kere bitirdim ek olarak ilk çıktığı gün oynadığım için karşılaştırınca çok fark olduğunu anlayabiliyorum.
Öncelikle biz ilk çıktığı gün bildiğiniz Cyberpunk Beta oyununu oynamışız. Oyunun asıl çıkması gereken sürüm tamamen bu sürüm.

Optimizasyon :​

Öncelikle sistem özelliklerim RX570, 1200AF ve 8 GB RAM mevcut. Oyun ilk çıktığında en düşük ayarlarda bile şehirde ara sıra araç sürerken veya koşarken takılmalar olurken şuan bazı ayarlar orta bazı ayarlar yüksekte olduğu halde takılma görmedim. Onun için herkesin deneyimlemesini öneririm.

Araç sürme :​

Öncelikle ilk sürüm de oynarken bildiğiniz araba savruluyordu. Oyunun en hızlı aracını sürmek içimden gelmiyordu. Çünkü sağa dönünce araç savruluyordu ve sağa sola çarpıp zevk bırakmıyordu. CDPR'ın da dediği gibi cidden yeni sürüş oldukça iyi. Sürerken baya keyif aldım. Dönüşler falan oldukça iyi.

Eklenen bazı efektler :​

Eskiden suya girince veya biri arayınca su duruyordu. O bug kaldırılmış ek olarak artık mermi sıkınca animasyonlar çıkıyor.

Kendi gözlemlerim :​

NPC'ler artık eskisi gibi değil. Az önce araç ile NPC'ye çarptım ve silah çıkarıp bana sıkmaya başladı. NPC ile araca çarptığımda durmak yerine aracı ile kaçmaya çalışıyor. Silah ile sıkınca durmak yerine artık kaçmaya çalışıyor. İlk sürüm de çok sinir bozucu bir durumdu. Ne kadar oyunun hikayesini etkilemese de insan iyi olmasını istiyordu.
Beton parçalama efektleri değişmiş. Makineli tüfek ile tararken betonlar sağa sola sıçrıyor.
Silverhand bildiğiniz gibi Rocker tam ona göre fotoğraf moduna pozlar getirmişler. Bence bu bir eksiklikti.
photomode_16022022_211608.png

Telefon ile bazı kişileri aradım ve bazı diyaloglar eklenmiş. Ben oyunun oynayacak kişilerin baştan oynamasını öneririm.
Oyuna yeni daireler eklenmiş bence oldukça güzel bir şey. Parayı harcayacak bir şey kalmıyordu. Biraz daha lüks evler açarlarsa güzel olur.
Araba'ya bomba atınca patladığında hurdalığa dönme efekti değişmiş. Normal default araba yerine göçmüş bir şekilde çıkıyor.
Araba, motor çağırdığımız da iç içe geçme olayı artık yok.
Herhangi bir bug ile karşılaşmadım. Bence artık bug sorunu yok olursa çok nadir olacağını düşünüyorum. Bu oyunu toplayacak en iyi şey güzel bir hikaye ile tekrar herkesi birbirine bağlayabilir. Bence bir kaç daha güzel şeyler gelebilir. DLC'lerin geleceğini hepimiz biliyoruz.
photomode_16022022_211551.png

Sizin fikirleriniz nelerdir? Aklımda kalan bunlar. Oyunu alıpta oynamayı bekleyenler bence bir şans vermeli. Tekrar oynamak isteyenler de denemeli. Ben büyük DLC'ler geldikten sonra sıfırdan başlayacağım. Bu arada Saburo Arasaka'ya saç eklenmiş. :D Niye koymuşlar bilmiyorum.

Bende RX 570 kullanıyorum kaç FPS alıyorsun iade edenlerdenim. Tekrar denenir mi?
Hocam MSI Afterburner ile bakmadım ama sizin için şimdi girip bakacağım. Ben bu oyunu Şubat'ın başlarında 40 TL'ye aldım. AAA kalite bir oyuna 40 TL siz düşünün. Epic indirimlerini bekleyip alın.
Yamala yamala bitmiyor. Ha çıktı ha çıkacak dedikleri çevrimiçi özelliğini hala koyamadılar.
Evet hataları bu. Bu sürümde çıksa çoğu kişi laf etmezdi. Oyun ilk sürüme göre harika tabii ilk sürüme bu hatalarını kapamaz.

Oyun popüleritesini yitirip adını dahi unuttuktan sonra pekte ihtiyaç olmayan bir yama şahsen. Kriz yönetimi berbattı. İsterse oyunu en iyi hale getirsinler, yeni bir oyun çıkaracakları zaman herkesin aklında buglu oyun yapmış olmaları kalacak. Yine de oynamamış arkadaşlar varsa iyi keyifler.

Yavaş yavaş ustam...
Ne yavaşı? Olmuş koca iki sene! O zamanın parası 250 lira yahu. Bitmemiş bir ürünü piyasaya sürüyorlar. O kadar Ubisoft'a laf attılar ama en azından Ubisoft oyunları bitmiş oyunlar olarak çıkıyorlar. Facia. Millet "Witcher 3!" diye bağırmaktan ortadaki işin rezaletini göremiyorlar. Millet bu şekilde görmezden geldikçe sağmaya devam ederler. Yarım yamalak oyunlar görmeye devam ederiz.

Hocam MSI Afterburner ile bakmadım ama sizin için şimdi girip bakacağım. Ben bu oyunu Şubat'ın başlarında 40 TL'ye aldım. AAA kalite bir oyuna 40 TL siz düşünün. Epic indirimlerini bekleyip alın.

Evet hataları bu. Bu sürümde çıksa çoğu kişi laf etmezdi. Oyun ilk sürüme göre harika tabii ilk sürüme bu hatalarını kapamaz.
AAA kalite mi? 😂 Oyun dökülüyor. Halen öyle. Yani suya girince efekt çıkmasını adamlar oyun çıktıktan iki yıl sonra eklediler. Başka da söyleyecek bir şeyim yok..

Yeni konular

Geri
Yukarı