Cyberpunk 2077 hakkındaki iyimser düşüncelerim

aga benim bitişimde jonny, alt ile bedene kendini yazmak yerine V'ye kendi bedenini kullanması için kendi benliğinden vazgeçti. V efsanelerden biri oldu panam ile ilişkim vardı ve o da beni kendilerine katılmam için çağırıyordu ama son bir görev için reddetmiştim. Son görevimi aldım ve uzaya bir astronot kıyafeti ile bir kumarhaneye doğru atıldım. Oyun V'nin yüzünü göstererek bitti.

Tamam işte benim dediğin son da bu. Efsane oluyorsun işte bu sonda hatta lüks bir yerde uyanıyorsun falan. Orası kumarhane değil arasaka karargahı.

Örneğin saç stili değişimi sonrası sokakta bir NPC ile "hey saçın harika dostum" gibi bir tepki bile alsak harika olurdu. Benim kızdığım şey böyle küçük detaylar. Yıllarca Skyrim oynayıp dağın başında bile bir NPC ile sohbet edebiliyorken 2077 dünyasında hiçbir şekilde iletişim kuramadığın bir NPC topluluğu görmek üzüyor.

Örneğin saç stili değişimi sonrası sokakta bir NPC ile "hey saçın harika dostum" gibi bir tepki bile alsak harika olurdu. Benim kızdığım şey böyle küçük detaylar. Yıllarca Skyrim oynayıp dağın başında bile bir NPC ile sohbet edebiliyorken 2077 dünyasında hiçbir şekilde iletişim kuramadığın bir NPC topluluğu görmek üzüyor.
Oysa şu halinde bile Cyberpunk 2077 de çok ince detaylar var. Ama yeterli mi değil? Tabi şirket biz bu oyunu çıkarıp şu kitleye satarız diye düşünmüş sonrasında kitlenin büyüklüğünü görüp afallamış da olabilir...
Bunları sonradan eklemeleri zor olur yaniiiii, cidden ellerindeki kitleyi üzen eksiklikler bunlar. Ama yine de çok kötü bir etkisi olmamış kanımca.
İnşallah eklerler. Çok isterim ben. Özellikle New Game+ çok lazım oyuna.

Oysa şu halinde bile Cyberpunk 2077'de çok ince detaylar var. Ama yeterli mi değil? Tabi şirket biz bu oyunu çıkarıp şu kitleye satarız diye düşünmüş sonrasında kitlenin büyüklüğünü görüp afallamış da olabilir...

İnşallah eklerler. Çok isterim ben. Özellikle New Game+ çok lazım oyuna.

Oyun çok fazla beklenti içerisinde piyasaya geldi küçük detayları unutup genelde harika iş yaptılar. Her arabada farklı hissettiren bir sürüş keyfi. Her konuşmada karşıdan aldığınız mimikler. Yani oyun size aslında çok farklı şeyler veriyor ancak genel kitle zaten olan şeylerden istiyor bu durum biraz zora düşürdü. Ve kendi fikrim şu yönde birkaç düzenleme ile çok çok fazla şeyler verir bu oyun bize. Cidden oyun dünyasına farklı şeyler kattı ileride benzer oyunlar bundan çok fazla şey kopyalayıp bize sunacak emin olun.

Oyun çok fazla beklenti içerisinde piyasaya geldi küçük detayları unutup genelde harika iş yaptılar. Her arabada farklı hissettiren bir sürüş keyfi. Her konuşmada karşıdan aldığınız mimikler. Yani oyun size aslında çok farklı şeyler veriyor ancak genel kitle zaten olan şeylerden istiyor bu durum biraz zora düşürdü. Ve kendi fikrim şu yönde birkaç düzenleme ile çok çok fazla şeyler verir bu oyun bize. Cidden oyun dünyasına farklı şeyler kattı ileride benzer oyunlar bundan çok fazla şey kopyalayıp bize sunacak emin olun.
Oyunun dünyası bir kere, yani bu kadar güzel yaratılabilirdi. Benim için son sınır bu şu an. Bundan güzel tasarlanmış şehir görmedim.

Araç tasarımları kendine özgün. Sesleri desen gerçekten hoş.

Sanki bitmemiş bir oyun var gibi. Ben öyle hissediyorum oyunun açık dünyasında dolaşırken. Bu büyük güncelleme dediklerinde belki de eklemek isteyip de zaman yetmeyen şeyleri eklerler. Kim bilir? Olursa çok güzel olur ama.

Oyunun dünyası bir kere, yani bu kadar güzel yaratılabilirdi. Benim için son sınır bu şu an. Bundan güzel tasarlanmış şehir görmedim.

Araç tasarımları kendine özgün. Sesleri desen gerçekten hoş.

Sanki bitmemiş bir oyun var gibi. Ben öyle hissediyorum oyunun açık dünyasında dolaşırken. Bu büyük güncelleme dediklerinde belki de eklemek isteyip de zaman yetmeyen şeyleri eklerler. Kim bilir? Olursa çok güzel olur ama.

Evet oyun şu an GTA 4 ile aynı hissi veriyor bana. Yani evet çok güzel şeyler var ama bunu destekleyip oynamayı sürekli hale getirecek şeyler eksik. Ve bana aşırı saçma geliyor böyle bir oyunun bu kadar az boyutta çıkması ben en az 125 civarı bekliyorum artık kendileri mi kıstı bir şeylerden yoksa yapamadılar mı bilemiyorum.

Evet oyun şu an GTA 4 ile aynı hissi veriyor bana. Yani evet çok güzel şeyler var ama bunu destekleyip oynamayı sürekli hale getirecek şeyler eksik. Ve bana aşırı saçma geliyor böyle bir oyunun bu kadar az boyutta çıkması ben en az 125 civarı bekliyorum artık kendileri mi kıstı bir şeylerden yoksa yapamadılar mı bilemiyorum.
Aslında oyunda her şey eklenmiş ama kırpılmamış işte. "Raw" hali ile duruyor önümüzde.

Belki de artık ertelenme olmasın diye oyunda ne varsa çıkarın dediler. Oyun onun için 57 GB çıktı PC'ye. Düşünsenize birde, ileride ekliyorlar koyamadıkları şeyleri. Şimdide HYPELANDIM (!)

Steamden eklerseniz memnun olurum : Steam Community :: Ekin V.

Aslında oyunda her şey eklenmiş ama kırpılmamış işte. "RAW" hali ile duruyor önümüzde.

Belki de artık ertelenme olmasın diye oyunda ne varsa çıkarın dediler. Oyun onun için 57 GB çıktı PC'ye. Düşünsenize bir de, ileride ekliyorlar koyamadıkları şeyleri. Şimdide hypelandım (!)

Steam'den eklerseniz memnun olurum: Steam Community :: Ekin V.

DLC ile kişiselleştirme modu kesinlikle gelir diye düşünüyorum. Belki büyük bir DLC ile silverhandin 20 30 saatlik hikayesi gelir kim bilir. Şirketten beklentim bayağı fazla CP77 sadece bir başlangıç onlar için.

Geri
Yukarı