Cyberpunk 2077 inceleme

Witcher 3 bile daha iyi RPG unsuru barındırıyor. Tam olarak RPG olmamasına rağmen RPG yönünden Witcher 2 ve 3, Cyberpunk oyunundan çok çok daha kaliteli.

Witcher 3 bile mi? Witcher 3'ün RPG'si bu kadar küçümsenemez. RPG'si Detroit'ten kat kat daha iyiydi. 36 farklı sonu var diye biliyorum oyunun. O da bilinen sonlar.

Witcher 3 bile mi ? Witcher 3'ün RPG'si bu kadar küçümsenemez. 36 farklı sonu var diye biliyorum oyunun. O da bilinen sonlar.
Witcher 3 "bile" dememin sebebi tam olarak RPG olmaması. Ek olarak 36 son yok. :D Temel olarak 3 farklı son var fakat yan taraflardaki olayların da farklı sonunu sayarsak bu sayı artar ve 36 olabilir sanırım. Witcher 3'ün tam olarak RPG olmamasının sebebi ise karakterimizi kendimiz tasarlamamamız. Geralt ile oynuyoruz ama "RPG unsuru hiç yok mu?" diyeceksen de elbette RPG unsuru var.

Kesinlikle katılmıyorum. Oyunun sadece sonları farklı... Böyle bir RPG oyunu olmaz. Seçim yapıyorsun tamam da ne seçersen seç bir şey değişmiyor. Detroit'in yanına bile yaklaşamaz bu konuda.

Spoiler eklemiştim o çıkmamış.

Mesela oyun sonunda Misty'nin çatı katında 2 seçenek var ya hapları atıyorsun, ya da içiyorsun. İçersen oyuna devam edip uzayda arasaka üssüne gidiyorsun ya da hapları atıp kafana sıkıyorsun. Fight Club filmindeki gibi...

Mesela oyun sonunda Misty'nin çatı katında 2 seçenek var ya hapları atıyorsun, ya da içiyorsun. İçersen oyuna devam edip uzayda Arasaka üssüne gidiyorsun ya da hapları atıp kafana sıkıyorsun. Fight Club filmindeki gibi...
Bir tek sonunda var işte, sıkıntı o.

Mesela oyun sonunda Misty'nin çatı katında 2 seçenek var ya hapları atıyorsun, ya da içiyorsun. İçersen oyuna devam edip uzayda arasaka üssüne gidiyorsun ya da hapları atıp kafana sıkıyorsun. Fight Club filmindeki gibi...
Kendiniz de diyorsunuz zaten hocam. Oyunun sadece sonunda yollar değişiyor.

Oyunu bitirmeyenler de bir zahmet bakmasın incelemeye.

Seçim konusundan Detroit'e yakın bulmanıza şaşırdım. Seçimler sonu dışında gram etki etmiyor. Fallout New Vegas, Detroit ve türevi oyunların bu konuda yanına yaklaşamaz.

Panam ile (caliburn arabasını aldığımız sığınak) bir sığınakta savaşıyoruz ya da "plan bu değildi" deyip devam edebiliyoruz.

Oyun RPG değil, Detroit gibi bir başyapıtla karşılaştırmanız saçma olmuş.
Detroit de tam olarak RPG değil.
Panam ile (caliburn arabasını aldığımız sığınak) bir sığınakta savaşıyoruz ya da "plan bu değildi" deyip devam edebiliyoruz.
Fallout New Vegas ve türevi oyunlara göre 0 RPG bu. Ayrıca RPG sadece seçim de değil, karakterin kişiliğine tam anlamıyla yön veremiyoruz.

Geri
Yukarı