Dark Souls oyunları neden "zor"?

Smuya

Hectopat
Makaleler
7
Size göre bu neden nedir? Veya neden insanlar tarafından zor olduğunu düşünüyorsunuz. Bence tuzaklardan dolayı zor olduklarını düşünüyorlar. Sen öl diye bir ton tuzak var oyunda.

Oyun size ne yapmanız gerektiğini tam olarak söylemiyor (örn; harita yok), tecrübe ederek öyle öyle öğrenerek devam etmenizi istiyor bu oyun. Bu yüzden zor.

Oyun size ne yapmanız gerektiğini tam olarak söylemiyor (örneğin; harita yok), tecrübe ederek öyle öyle öğrenerek devam etmenizi istiyor bu oyun. Bu yüzden zor.

Rehber izleyerek bu bahane çok rahat bir şekilde bitirilebilir.

Oyunda fight içinde her fazını kesmesi 25dk süren 3 fazlı Boss'a ölünce seni 40 yıl evveliyattan başlatınca anlıyorsun niye zor olduğunu :D

Oyunda ustalaşınca en kanser bölgeleri bile 2-3 dakikada bitirebiliyorsun. Dahası ilk ve 2.oyunun bossları zor değil (ilk oyunun DLC+ana bossları ortalama fakat direkt ana bosslar ise kolay) 2.oyunun DLC bossları dışında tüm bossları kolay. Yapman gereken çoğu şey sadece dodge atıp doğru zamanı beklemek. Örnek olarak nito çevremde zor olarak anılan bir boss yapman gereken tek şey kılıcını aşağı savurduğunda yana dodge atmak ve iskeletli tarafında durmak. Veya ornstein+ smough oyunun en zor bossu olarak kabul edilir ama Black Knight sword +4 ile çok rahat kesersiniz. Ben Black Knight sword +4 ve Power within ile Solaire'ı summonladım boss 45 saniye ya sürdü ya sürmedi.

Rehber izleyerek bu bahane çok rahat bir şekilde bitirilebilir.
İşte sorunda orda. Ben oyun kendim oynamak istiyorum, başkalarının öğretileriyle hareket etmek, durmadan internetten bakıp devam etmek istemiyorum. İnternette olmazsa nasıl oynayayım o zaman bu oyunu?

Adamlar sana tuzak için online sistemi koymuş, mesajlarda “dikkat et” yazıyor. E okumadıysan oyun ne yapsın sana?

O yüzden tuzakla oyunu bağdaştıramadım. Bu oyunların en büyük zorluğu okuması zordur. OP silahla bi dolaş bakalım zor mu. :D

Adamlar sana tuzak için Online sistemi koymuş, mesajlarda “dikkat et” yazıyor. E okumadıysan oyun ne yapsın sana?

O yüzden tuzakla oyunu bağdaştıramadım. Bu oyunların en büyük zorluğu okuması zordur. Op silahla bir dolaş bakalım zor mu? :D

Benim açımdan hiç problem yok bu arada. Oyunu 6-7 kere bitirmiş biri olarak söyleyebilirim ki tüm oynayışlarımı aşırı op bir şekilde oynadım. Son oynayışımda 3.5 ya da 4 saatte oyunu bitirmiştim.

İşte sorunda orada. Ben oyun kendim oynamak istiyorum, başkalarının öğretileriyle hareket etmek, durmadan internetten bakıp devam etmek istemiyorum. İnternette olmazsa nasıl oynayayım o zaman bu oyunu?

Kanka oyun zaten sana internete bak demiyor. İlk kez bitirip daha rehberler çıkmadan bitiren çok oyuncu var. Onlar nasıl bitiriyor? Bizim milletimiz tembel olduğu için internete bakmak tek çözüm. Oyun normal şartlarda sana “keşfet ve kazan” türünde bir oynanış sunuyor.

Benim açımdan hiç problem yok bu arada. Oyunu 6-7 kere bitirmiş biri olarak söyleyebilirim ki tüm oynayışlarımı aşırı op bir şekilde oynadım. Son oynayışımda 3.5 ya da 4 saatte oyunu bitirmiştim.

Kanka oyun zaten sana internete bak demiyor. İlk kez bitirip daha rehberler çıkmadan bitiren çok oyuncu var. Onlar nasıl bitiriyor? Bizim milletimiz tembel olduğu için internete bakmak tek çözüm. Oyun normal şartlarda sana “keşfet ve kazan” türünde bir oynanış sunuyor.
Sana yazmadım zaten dostum. Tuzaklardan dolayı zor olduğunu düşünenlere yazdım.

Bir de kontrolcü kullanamayanlarda olabiliyor. Eski souls oyunlarında klavye mouse arayüzü de yoktu. İlk souls oyunumda kontrolcüm yokken çift ele nasıl geçildiğini bilmiyordum. :D

Sana yazmadım zaten dostum. Tuzaklardan dolayı zor olduğunu düşünenlere yazdım.

Bir de kontrolcü kullanamayanlarda olabiliyor. Eski souls oyunlarında klavye mouse arayüzü de yoktu. İlk souls oyunumda kontrolcüm yokken çift ele nasıl geçildiğini bilmiyordum. :D

Prepare to die Edition sürümünü oynamaya çalıştığım günler geliyor da aklıma. Nintendo Switch kontrolcüsü ile denemiştim. 2011 oyununda 2017 kontrolcüsünün çalışacağını hangi beyin akıl ettiyse çalışmadı tabii. [2-3 hafta önceydi bu arada prepare sürümünü merak edip oynamaya çalışmıştım 4.bossa gelemeden 3.bossu kesip kapattım]

Prepare to die Edition sürümünü oynamaya çalıştığım günler geliyor da aklıma. Nintendo Switch kontrolcüsü ile denemiştim. 2011 oyununda 2017 kontrolcüsünün çalışacağını hangi beyin akıl ettiyse çalışmadı tabii. [2-3 hafta önceydi bu arada prepare sürümünü merak edip oynamaya çalışmıştım 4.bossa gelemeden 3.bossu kesip kapattım]
Prepare Die sürümü çok sıkıntılıydı. Aslında FromSoftware'nin PC dünyasında karnesi oldukça kötü. Sabit 30 FPS, berbat kontroller, sadece Xbox kontrolcü uyumu vs. çok kötüydü.

2. oyunda da downgrade yaptılar. 3. oyunda da çok güçlü sistem istiyordu. Elden Ring zaten herkesin malumu.

Fakat o ilk oyun tam bir facia, oynanacak gibi değildi.

Geri
Yukarı