Dayanıklılık nasıl arttırılır?

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
6 aydır lisanslı boks yapıyorum. Haftada 3 gün orta-yüksek tempolu antrenmanlarım oluyor. Maçlara 3 ay kala ise sıkı bir antrenmana geçiyoruz. Fakat antrenmanlarda bir süreden sonra kolum kalkmamaya başlıyor. Sanki kolumun içinde bir IP varmış da, o IP koluma güç veriyormuş gibi. Antrenman sonlarında ipi çekmişler gibi kolum kalkmıyor. Kondisyon antrenmanlarında 1,5 ya da 2 kilo ağırlık ile gölge boksu yapıyorum. Vücudum ilk okuldan beri şınav çekmeye alışık. Fakat antrenman ortalarında elimde eldiven varken antrenör yatın 10 şınav ceza diyor. Bir süre sonra kolum kalkmaz olduğu için yarıma geçiyorum. Nasıl daha dayanıklı ve nasıl daha iyi kondisyon çalışabilirim? Salonda hoca gölge boksunda 1 dakika ağırlıklı, 1 dakika ağırlıksız gölge boksunu 2 set ya da güne bağlı olarak 3 set yaptırıyor. Kendim yapsam kilo arttırıp süre düşürerek dayanıklılığımı sağlarım fakat bu benim elimde olan bir şey olmadığı için başka alternatif yollara bakıyorum.

Şınav konusunda antrenman çantama 2-3 kitap koyarak evde çektiğim şınav sayısını düşürerek ağırlık eklemeyi düşünüyorum. Ağırlığı çıkarınca eskisinden fazla çekeceğimi biliyorum. Fakat kondisyon ve dayanıklılık için daha iyi ve kesin çözümler arıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı