Rehber Definasyon Nedir ve Nasıl Yapılır?

Hocam ne definasyonu, gerek var mı sizce 68 kiloyken definasyona? Bence gereksiz, boyunuza bağlı tabii. Boyunuz kaç?

1.73 hafif yağlıyım göbek var. Eskiden 80 kiloydum bayağı bir kilo verdim orta derece kas kütlesi koydum ama hafif yağlı bile olsan jinekomasti sıkıntı yaratıyor bayağı görüntü bozuyor. MSÜ sınavlarına gireceğim fit olmam şart.

Kolay hazırlanan protein kaynakları nelerdir?
Aile evi olduğu için her gün tavuk pilav yapmıyorlar. Bende hesaplandığında yeterli protein ihtiyacını karşılayamıyorum. O yüzden hazır paketlerde proteini yuksek besinler arıyorum.

Bir de yağdan azaltıp kendime kas kütlesi koymaya calisiyorum.

Eki Görüntüle 1915527

Bu değerler nasıl daha akşam yemeğini eklemedim.
Çok kötü. Aldığın besinler aşırı şekerli ve amino asit profilleri çöptür muhtemelen. Kolay hazırlanan kaliteli protein kaynağı haşlanmış yumurtadır. En kaliteli 3 protein arasındaydı sanırım. Tanesinde 6-8 gram arası protein vardır ve amino asit profili iyidir. Aldığınız yağ çok önemli, yani sağlıklı yağ mı sağlıksız yağ mı.

1.73 hafif yağlıyım göbek var. Eskiden 80 kiloydum bayağı bir kilo verdim orta derece kas kütlesi koydum ama hafif yağlı bile olsan jinekomasti sıkıntı yaratıyor bayağı görüntü bozuyor. MSÜ sınavlarına gireceğim fit olmam şart.
Allah kolaylık versin hocam, başarılar dilerim.

Jinekomasti ameliyat ile çözülür sadece. Umarım sınavı başarı ile geçebilirsin. Ben de özel harekat olmak istiyorum, ondan sağlam olmam lazım.

Çok kötü. Aldığın besinler aşırı şekerli ve amino asit profilleri çöptür muhtemelen. Kolay hazırlanan kaliteli protein kaynağı haşlanmış yumurtadır. En kaliteli 3 protein arasındaydı sanırım. Tanesinde 6-8 gram arası protein vardır ve amino asit profili iyidir. Aldığınız yağ çok önemli, yani sağlıklı yağ mı sağlıksız yağ mı?

Sabah simit, az peynir, az yoğurt ve şekersiz Türk kahvesi içtim
Öğlen 4 tane kofte, az yoğurt, az domates, 1 dilim ekmek
İkindin tavuk pilav ve ayran yedim bir de incir 3 adet

Aldığım şeker ve yağ temiz mi?
Bir de evde yumurta yoktu o yüzden yemedim.

Ayrıca her şeyi gramına göre ölçemediğim için FatSecret da 100G olarak işaretliyoum ama belki de daha az yedim bilemiyorum

Sabah simit, az peynir, az yoğurt ve şekersiz Türk kahvesi içtim
Öğlen 4 tane kofte, az yoğurt, az domates, 1 dilim ekmek
İkindin tavuk pilav ve ayran yedim bir de incir 3 adet

Aldığım şeker ve yağ temiz mi?
Bir de evde yumurta yoktu o yüzden yemedim.

Ayrıca her şeyi gramına göre ölçemediğim için FatSecret da 100G olarak işaretliyoum ama belki de daha az yedim bilemiyorum
Sağlıklı yağlar aşağıdaki linkte gözüküyor. Bu şeylerde bu kadar şeker imkansız.

Sağlıklı yağlar aşağıdaki linkte gözüküyor. Bu şeylerde bu kadar şeker imkansız.
bilmem sadece bunları yedim.

Sabahları ne yememi önerirsiniz?
Bir de hindi fileto, ton balığı gibi şeyler öğlen veya akşam yenilebilir mi? Sağlıklı mıdır ?
Haşlanmış yumurta, yulaf, ton balıklı salata falan.

Hindi fileto hakkında fikrim yok fakat ton balığı sağlıklıdır. Hatta pirinç pilavı üstüne mısır ve ton balığı müthiş gider, salatası da lezzetli olur, sade de yenir.

Yeni konular

Geri
Yukarı