Rehber Definasyon Nedir ve Nasıl Yapılır?

300 gr karb definasyon için fazla olmaz mı hocam?
Başlangıç için ideal fakat ilerde azaltılabilir.
Ben 100-200 arası başladım, 0'lara kadar indim.
8.5, 9 kilo verdim :D
Sonraki hafta 3 kilo falan aldım geri, muhtemelen kaslardaki su boşalınca geri geldi, zaten sönüktüm definasyon boyunca şimdi toparlıyor biraz daha.

Başlangıç için ideal fakat ileride azaltılabilir.
Sonraki hafta 3 kilo falan aldım geri, muhtemelen kaslardaki su boşalınca geri geldi, zaten sönüktüm definasyon boyunca şimdi toparlıyor biraz daha.

Hocam definasyonda yine mesela bu programı yulafı çıkartıp kullansam her şey okey kalori falan ama protein kilomun 2 katından fazla oluyor napmak lazım?

300 gr karb definasyon için fazla olmaz mı hocam?
Hocam o ne kadar kalori aldığına bağlıdır. Alabiliyorsan al daha iyi olur.

Başlangıç için ideal fakat ilerde azaltılabilir.
O kadar yaptıysanız metabolizmanız kendini kilitlemiş olabilir.

0 gram karbonhidrat çok gereksiz, ölü gibi gezersiniz.
Hocam definasyonda yine mesela bu programı yulafı çıkartıp kullansam her şey okey kalori falan ama protein kilomun 2 katından fazla oluyor napmak lazım?
Kilon başına 2 gram protein iyidir.

Hocam o ne kadar kalori aldığına bağlıdır. Alabiliyorsan al daha iyi olur.

O kadar yaptıysanız metabolizmanız kendini kilitlemiş olabilir.

0 gram karbonhidrat çok gereksiz, ölü gibi gezersiniz.

Kilon başına 2 gram protein iyidir.

Sizin beslenme programını uygulamak istiyorum ama protein fazla geliyor işte ne ile kısabilirim.

Kilonuz başına kaç gram protein geliyor? İstersen ekmeği ve nohutu kısabilirsin.

Yulafı kıssam olur mu şu an 68 kiloyum. Şu an yulafı çıkartınca tam oluyor protein ama kilo verdikçe daha fazla kısmak lazım olacak ama problem şurada ben yulafı silince 1800 kalorilere düşüyorum günlük yaktığım 2450.

Yulafı kıssam olur mu şu an 68 kiloyum. Şu an yulafı çıkartınca tam oluyor protein ama kilo verdikçe daha fazla kısmak lazım olacak ama problem şurada ben yulafı silince 1800 kalorilere düşüyorum günlük yaktığım 2450.
Olur, ekmekten de kıs azcık.

Kolay hazırlanan protein kaynakları nelerdir?
Aile evi olduğu için her gün tavuk pilav yapmıyorlar. Bende hesaplandığında yeterli protein ihtiyacını karşılayamıyorum. O yüzden hazır paketlerde proteini yuksek besinler arıyorum.

Bir de yağdan azaltıp kendime kas kütlesi koymaya calisiyorum.

Screenshot_2023-08-24-18-57-33-27_271fb9816238681ad020e32138344842.jpg

Bu değerler nasıl daha akşam yemeğini eklemedim.

0gram karbonhidrat çok gereksiz, ölü gibi gezersiniz.
0 karb mantıklı değil zaten, bunu yapmadan önce de yaparken de yaptıktan sonra da savundum. 0 karb mantıksız, darmaduman ediyor metobalizmayı, sonraki 2 gün yemek yememe rağmen enerjim yoktu. Çünkü sindirmiyor ki vücut, aptal aptal gezdim sonraki günlerde bile. Şuan toparladım biraz tabi. Fakat beni buna şartlar zorladı maalesef. Yeterli tavuğum yoktu ve tartıda 74, 75'i görmek zorundaydım. Ben de yaptım. Bidaha olsa bidaha yaparım, sorun yok. Kimseye de önermem, hayat cehennem gibi oluyor ve belirli bir süre toparlayamama ihtimaliniz var ki zaten ben toparladığıma inanmıyorum, eskisi gibi enerjik değilim ama düzeliyor. Kimse de yapmasın, yavaş yavaş her şey; hem sağlıklı hem temiz olur.
Karb Cycle da güzel bir taktik metobalizma için. Söylemiş olayım.

Hocam ne definasyonu, gerek var mı sizce 68 kiloyken definasyona? Bence gereksiz, boyunuza bağlı tabi. Boyunuz kaç?

Yeni konular

Geri
Yukarı