Dell Alienware AW3423DW Türkiye'ye gelecek mi?

Hayırlı olsun alanlara. 30 kdan aşagı düşer mi acaba?
Teşekkür ederim hocam. İlginç bir şekilde ürün ABD'den once bizim ülkede çıktı. Samsung gerçekten Türkiye'ye güzel yatırım yapıyor. Dell 30 ürün gönderirken Samsung bayağı bir stok ayırmış Türkiye için. Sadece amzonda 20 tane vardı. Vatan ve Hepsiburada da satıyor. Samsung özel günlerde indirim yapıyor ürünlerinde misal black friday günü Neo G8 modeli 20 binlere düşmüştü 25 binden ama yakında öyle bir gün görünmüyor. Monitörün fiyatının düşmesi en az 6 ay sürer. O zamana da dolar kuru ne olur, enflasyon ne olur bilinmez. Umarım sizlerin de olur.

Teşekkür ederim hocam. İlginç bir şekilde ürün ABD'den once bizim ülkede çıktı. Samsung gerçekten Türkiye'ye güzel yatırım yapıyor. Dell 30 ürün gönderirken Samsung bayağı bir stok ayırmış Türkiye için. Sadece amzonda 20 tane vardı. Vatan ve Hepsiburada'da satıyor. Samsung özel günlerde indirim yapıyor ürünlerinde misal Black Friday günü Neo G8 modeli 20 binlere düşmüştü 25 binden ama yakında öyle bir gün görünmüyor. Monitörün fiyatının düşmesi en az 6 ay sürer. O zamana da dolar kuru ne olur, enflasyon ne olur bilinmez. Umarım sizlerin de olur.

Hocam daha LG'nin de OLED'i gelecek. Şu an bende ürüne hipe landım ama 30 k da cok para. Bir de fiyatı düşer mi diye düşünüyorum.

Hocam daha LG'nin de OLED'i gelecek. Şu an bende ürüne hipe landım ama 30 k da cok para. Bir de fiyatı düşer mi diye düşünüyorum.
Hocam size tavsiyem quantum dot olmayan OLED almayın. Quantum dot teknolojisi hem renkleri çok daha canlı hale getiriyor, hem OLED yanığını en minumum değere indiriyor hem de hdr için önemli olan nit parlaklığına çok kolay ulaşıyor monitör. LG bildiğim kadarıyla woled kullanıyor. Woled, quantum dot olede göre zayıf. Quantum dot OLED'i MSI, Samsung, Dell kullanıyor. Asus, LG woled kullanıyor.

Hocam size tavsiyem quantum dot olmayan OLED almayın. Quantum dot teknolojisi hem renkleri çok daha canlı hale getiriyor, hem OLED yanığını en minimum değere indiriyor hem de HDR için önemli olan nit parlaklığına çok kolay ulaşıyor monitör. LG bildiğim kadarıyla woled kullanıyor. Woled, quantum dot OLED'e göre zayıf. Quantum dot OLED'i MSI, Samsung, Dell kullanıyor. ASUS, LG woled kullanıyor.

Teşekkürler. Bilmediğim bir bilgiydi.

Hocam size tavsiyem quantum dot olmayan OLED almayın. Quantum dot teknolojisi hem renkleri çok daha canlı hale getiriyor, hem OLED yanığını en minimum değere indiriyor hem de HDR için önemli olan nit parlaklığına çok kolay ulaşıyor monitör. LG bildiğim kadarıyla woled kullanıyor. Woled, quantum dot OLED'e göre zayıf. Quantum dot OLED'i MSI, Samsung, Dell kullanıyor. ASUS, LG woled kullanıyor.

Hocam 3080 ekran kartı Samsung'un yanında zayıfmı kalır?

Son düzenleme:
Benim monitör de geldi, bende Zotac AMP holo RTX 3080 Ti var. Arkadaşın RTX 4080'i vardı. Senin 3080 benimkine daha yakındır diye düşünüyorum, merak ettiğin oyunlar varsa bende de varsa deneyebilirim istersen.

Hocam bir de şunu soracaktım. Ben zamanında ASUS PG279Q alırken cok ölü piksel cıkıyordu. Hatta vatandan alırken 3 kutu açtırdım 3 ündende ölü piksel cıkmıştı. 4. kutuda cıkmadı ama onda da çok ışık sızması vardı. Ama yine de aldım. 8 yılın sonunda hala kullanıyorum ama artık eskidi. Plastik yanık kokuları bile cıkıyor ara sıra.

Şimdi iyi bir şey almak istiyorum. Sormak istediğim Samsung da ölü piksel testi yaptınız mı? Veya ışık sızması oluyor mu OLED'ler de?

Ferit hocam sizi ve sabura adlı arkadaşı tanımıyorum ama bugün bana almadan önce tavsiyeleriniz varsa onları uygulayacağım. Vatandan veya amazon.com.TR'den alabilirim. Vatan da peişn fiyatına taksit imkanı var. Diğerleri feci fiyat farkı ekliyor. 36 bin 37 bin TL'ye cıkıyor. Başka sitelerde.

Hocam bir de şunu soracaktım. Ben zamanında ASUS PG279Q alırken cok ölü piksel cıkıyordu. Hatta vatandan alırken 3 kutu açtırdım 3 ündende ölü piksel cıkmıştı. 4. kutuda cıkmadı ama onda da çok ışık sızması vardı. Ama yine de aldım. 8 yılın sonunda hala kullanıyorum ama artık eskidi. Plastik yanık kokuları bile cıkıyor ara sıra.

Şimdi iyi bir şey almak istiyorum. Sormak istediğim Samsung da ölü piksel testi yaptınız mı? Veya ışık sızması oluyor mu OLED'ler de?

Ferit hocam sizi ve sabura adlı arkadaşı tanımıyorum ama bugün bana almadan önce tavsiyeleriniz varsa onları uygulayacağım. Vatandan veya amazon.com.TR'den alabilirim. Vatan da peişn fiyatına taksit imkanı var. Diğerleri feci fiyat farkı ekliyor. 36 bin 37 bin TL'ye cıkıyor. Başka sitelerde.
Hocam rtx 3080 2-3 sene daha yüksek ayar götürür.

Oledlerin her biri ışığı pikselden alır yani arkada LED yoktur. Işık sızması imkansızdır yani.

Benim Samsung modelde ölü piksel çıkmadı hocam. Etkiketini sökmeden testi yaptım bulamadım. Online alışveriş yapacak iseniz 14 gün iade hakkınız var. Eğer ki mağazadan alacaksanız mutlaka almadan test yaptıra yaptıra alın.

Hocam rtx 3080 2-3 sene daha yüksek ayar götürür.

Oledlerin her biri ışığı pikselden alır yani arkada LED yoktur. Işık sızması imkansızdır yani.

Benim Samsung modelde ölü piksel çıkmadı hocam. Etkiketini sökmeden testi yaptım bulamadım. Online alışveriş yapacak iseniz 14 gün iade hakkınız var. Eğer ki mağazadan alacaksanız mutlaka almadan test yaptıra yaptıra alın.
az önce amazon.com.tr den 6 taksit peşin fiyatına aldım.amazon da yanlış olmaz galiba. dedigim gibi dikkatli iade edilebilir sekilde kontrolumu yapıcam.

az önce amazon.com.tr den 6 taksit peşin fiyatına aldım.amazon da yanlış olmaz galiba. dedigim gibi dikkatli iade edilebilir sekilde kontrolumu yapıcam.
Aynen öyle yapın hocam. Kutuya zarar vermeden makasla bandı açın sadece. Kurulumu zaten çok basit. Monitörü bağladıktan sonra etiketi çıkarmayın. Kutudan kumanda çıkıyor kumanda ile açıyorsunuz monitörü. PC ye bağlayın ve ölü piksel testi yapın. Ölü piksel yoksa ve monitör hoşunuza giderse etiketi çıkarabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulum videosu

Hocam geldi mi monitör? Daha doğrusu umarım deprem bölgesinde değilsinizdir.

Son düzenleme:
Aynen öyle yapın hocam. Kutuya zarar vermeden makasla bandı açın sadece. Kurulumu zaten çok basit. Monitörü bağladıktan sonra etiketi çıkarmayın. Kutudan kumanda çıkıyor kumanda ile açıyorsunuz monitörü. PC'ye bağlayın ve ölü piksel testi yapın. Ölü piksel yoksa ve monitör hoşunuza giderse etiketi çıkarabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulum videosu.

Hocam geldi mi monitör? Daha doğrusu umarım deprem bölgesinde değilsinizdir.

Yok değilim. Kırşehir deyim.

Geri
Yukarı