Depremden çok korkmak

Bugün olan İzmir depreminde en çok etkilenen yerde yani Bayraklı’da oturuyorum. Bizim evimiz yeni ve sağlam ama çok yakınımızda yıkılan binalar, enkaz altında kalan insanlar var. Gerçekten çok korkuyorum; tekrar olacak diye tüm vücudum kasılıyor, bacaklarım titriyor.
İzmir Bayraklı'dan Fuat Edip Baksı MAH.'den yazıyorum buralardada aynısı oldu bende korktum fakat İzmir Bayraklı yüzde olarak çok büyük düzeyde Dağın üstüne kurulu yani buraların yıkılması Allah Korusun Dağa zarar verebilecek 8-10 Arası bir deprem olması dışında kolay yıkılmaz. Geçmiş Olsun.

Bulunduğun bina depreme dayanıklıysa korkman anlamsız. Evin içerisinde de üzerine devrilebilecek eşyaları sabitlediysen sıkıntı olmaz. Bir daha deprem olmaz umarım demek yanlış çünkü her zaman olacak. Litosfer mağma üzerinde yüzmekte.

Evimiz sağlam ama yaşadığımız yer eskiden bataklıkmış evimizin yakınındaki büyük evler sapasağlam duruyorlar ancak dibe çökmüşler. Zemin çok kötü.
İzmir Bayraklı'dan Fuat Edip Baksı MAH.'den yazıyorum buralardada aynısı oldu bende korktum fakat İzmir Bayraklı yüzde olarak çok büyük düzeyde Dağın üstüne kurulu yani buraların yıkılması Allah Korusun Dağa zarar verebilecek 8-10 Arası bir deprem olması dışında kolay yıkılmaz. Geçmiş Olsun.
Hocam en fazla Bayraklı yıkıldı zaten ben Osmangazi mahallesinde oturuyorum.

Geri
Yukarı