Okulda haksızlığa ve zorbalığa uğruyorum

Zaten abilerim polis jandarma bir çocuk vardı bana seni buldum diyordu çağır abini lan erkeksen diyordu yarın gidecekler umarım bu sefer son bulur.

Hocam işte dediğim gibi aileniz ile okula gidin (baba dahil) müdür yardımcısı ve müdür ile ciddi ciddi konuşun. Bu bir disiplin suçudur. Dilekçe verirseniz disiplin kurulu cezayı verecektir.

Hocam işte dediğim gibi aileniz ile okula gidin (baba dahil) müdür yardımcısı ve müdür ile ciddi ciddi konuşun. Bu bir disiplin suçudur. Dilekçe verirseniz disiplin kurulu cezayı verecektir.

Evet haklısınız fakat 10 kişiler ve bunların arkasında tüm sınıf var kimse beni savunmuyor bunu kaç defa gördüm ve kanıtladım yani uydurmuyorum ben diyeceğim sonra oda bana bunu yaptı şeyler diyecek diye korkuyorum.

Evet haklısınız fakat 10 kişiler ve bunların arkasında tüm sınıf var kimse beni savunmuyor bunu kaç defa gördüm ve kanıtladım yani uydurmuyorum ben diyeceğim sonra oda bana bunu yaptı şeyler diyecek diye korkuyorum.

Korkmayın. Benim geçen sene 9.sınıfa giden kardeşim de seninle aynı olayı yaşadı (üstelik 15 kişiyle) dilekçeyi verdik "okul değiştirme" cezası aldılar şu an kardeşim 10'a gidiyor ve rahat rahat gidip geliyor.

Ah şu ortaokuldaki (sözde) zorbalar, bayağı egolu tiplerdir. Hocaya onların haberi olmadan, tek başına şikayet edebilirsin. Mesela "hocam siz yokken bana zorbalık ediyorlar, siz varken öyle durduklarına bakmayın." tarzında şeyler diyebilirsin. Ailenize durumu anlatıp, onların ailelerine şikayet etmeleri en iyisi olur. Belki ailelerinden çekinirler.

Liseye geçince en baştan kendinizi ezdirmezseniz bu tür olaylar yaşamazsınız sesinizi çıkarmadıkça üstünüze gelecekler.

Korkmayın. Benim geçen sene 9.sınıfa giden kardeşim de seninle aynı olayı yaşadı (üstelik 15 kişiyle) dilekçeyi verdik "okul değiştirme" cezası aldılar şu an kardeşim 10'a gidiyor ve rahat rahat gidip geliyor.

Bir de bu çocuklarda sorgu paneli tarzı şeyler olabilir okul veya sınıf değiştirdiler diyelim başıma bela olmalarındanda korkuyorum ama cidden yetti.

Abinizle gidin. Polisti söylediğinize göre. Hem daha çok etki eder idareden.

Bir de bu çocuklarda sorgu paneli tarzı şeyler olabilir okul veya sınıf değiştirdiler diyelim başıma bela olmalarındanda korkuyorum ama cidden yetti.
Merak etmeyin 18 yaşından büyük değilsiniz T.C kimlik no'nuzu bulsalar dahi pek takmayın. 18 yaşından büyük olsanız da takmayın gerçi.

Yeni konular

Geri
Yukarı