Dertleşelim mi?

Çok kasmayan, NFS,Forza tarzı veya AXYOS gibi botlarla vs attığımız oyunlarda kafa dağıtabilirsin.

Most Wanted oyununu çok oynadım. Hatta videosunu bile çektim. Sistem kaldırmadığı için de çok fazla oyun oynayamıyorum, bu arada tavsiyeniz için sağ olun.
Dilerim aradiginizi bulursunuz hocam. Bende isler cok karisik. 12. sinifim ve universiteye gidecegim seneye fakat ne istiyorum halen daha emin degilim. Dil bolumundeyim haliyle ingilizce ogretmenligi onceligim fakat baska ne meslek edinebilirim bunu dusunmeden edemiyorum. Yurt disina gitmeyi cok istiyorum hatta babam sayesinde vatandaslik alabilme sansim vardi fakat hayatta degil o yuzden alamiyorum (dedem Bulgaristan gocmeni). Onun disinda cok stresli bir hayat yasiyorum. Turkiye'den asla ve asla memnun degilim.

Öncelikle başınız sağ olsun. Bende yakın zamanda yakınımı kaybettim o yüzden sizi iyi anlayabiliyorum. Hocam bende ne istediğimi bilmiyorum. Eğer üniversite okumayı düşünüyorsanız benim gibi YKS sınavına girip ve bir üniversiteye yerleşerek Avrupa ülkesinde olan üniversitelerden şartlı kabul kovalayabilirsin. Şartlı kabul alamazsan da erasmus programına girip deneyebilirsin. Dediğim gibi hocam aklımda başka yol yok.

Kötüyüm bu aralar sıkıcı geçiyor hayat, kuzenlerim Amerika'da yaşıyor onlarla görüntülü konuşuyorum adam çok iyi geziyor ben daha şehrimde gezemiyorum doğru düzgün.

Hocam, Talon diye bir arkadaşım olmuştu ve kendisi Ohio eyaletindeydi. Baya yardımcı olmak istedi ama maddi durumumuz olmadığı için yapamamıştık. Size yardımcı olamaz mı?

Most Wanted oyununu çok oynadım. Hatta videosunu bile çektim. Sistem kaldırmadığı için de çok fazla oyun oynayamıyorum, bu arada tavsiyeniz için sağ olun.

Öncelikle başınız sağ olsun. Bende yakın zamanda yakınımı kaybettim o yüzden sizi iyi anlayabiliyorum. Hocam bende ne istediğimi bilmiyorum. Eğer üniversite okumayı düşünüyorsanız benim gibi YKS sınavına girip ve bir üniversiteye yerleşerek Avrupa ülkesinde olan üniversitelerden şartlı kabul kovalayabilirsin. Şartlı kabul alamazsan da Erasmus programına girip deneyebilirsin. Dediğim gibi hocam aklımda başka yol yok.

Hocam Talon diye bir arkadaşım olmuştu ve kendisi ohio eyaletindeydi. Bayağı yardımcı olmak istedi ama maddi durumumuz olmadığı için yapamamıştık. Size yardımcı olamaz mı?

NFS Undercover oynayabilirsiniz. Axyos'ta sistem istemeyen bir oyun. Veya drift86'da bir seçenek. Bunlarda iyi kafa dağıtılıyor.

Hocam Talon diye bir arkadaşım olmuştu ve kendisi ohio eyaletindeydi. Bayağı yardımcı olmak istedi ama maddi durumumuz olmadığı için yapamamıştık. Size yardımcı olamaz mı?

Yardıma gerek hocam sadece şu aralar gereksiz bir depresiflik var nedenini bilmiyorum belki de kuzenleri kıskandım, 1 2 haftaya geçer diye düşünüyorum.

NFS Undercover oynayabilirsiniz. Axyos'ta sistem istemeyen bir oyun. Veya drift86'da bir seçenek. Bunlarda iyi kafa dağıtılıyor.

Hocam, Axyos bile sistemimi kaldırmıyor. Drift 86 oyununa bakacağım. Undercover içinse pek beğendiğim söylenemez.

Yardıma gerek hocam sadece şu aralar gereksiz bir depresiflik var nedenini bilmiyorum belki de kuzenleri kıskandım, 1 2 haftaya geçer diye düşünüyorum.

Hocam, ülke şartlarından vs. düşünüyorsanız ondan olabilir. Mesela bende öyle oluyordu. Ne yazık ki kıyaslama yapıyorsun ister istemez.

Hocam, axyos bile sistemimi kaldırmıyor. Drift 86 oyununa bakacağım. Undercover içinse pek beğendiğim söylenemez.

Hocam, ülke şartlarından vs. düşünüyorsanız ondan olabilir. Mesela bende öyle oluyordu. Ne yazık ki kıyaslama yapıyorsun ister istemez.

Seçimlerden sonra da oldu bu depresiflik geçiyor bir süreden sonra :)

Hocam, Axyos bile sistemimi kaldırmıyor. Drift 86 oyununa bakacağım. Undercover içinse pek beğendiğim söylenemez.

O tür oyunlara bakın bi artık ben konuda yokum PC'yi kapadım iyi akşamlar.

Mutluysam derdim yok demedim derde bağımlı yaşarsanız her zaman hayatınız kötü olur ben hep bardağın iyi tarafından bakıyorum mutlu olmak bir o kadar kolay kaybetmeside bir o kadar kolay. Her şey sizin elinizde, benim konularımı belki bilen bilir bundan 2 sene önce ağır deprasyon dediğimiz durumu yaşıyordum ama her şeyi kafaya takarak dert edinerek nereye kadar yaşıyacağım diyorum ve yaşıyorum öyle.
O şekilde ifade etmek istememiştim ama neyse bir dahakine kelime seçimimi düzgün yaparım.

Dostum, depresyonda olduğumdan emin değilim. Üzgün değilim ama mutlu da değilim, gün içinde insanlarla şakalaşıp gülebiliyorum ama kendi başıma kaldığımda hissiz ve sersemlemiş gibi hissediyorum, ruh hastası oldum muhtemelen. 🙃

Liseyi bitirdim mutlu olmadım, araba ehliyetimi aldım mutlu olmadım, sevgilerimle cima eyledim mutluluğu bulamadım, para kazandım ama yine de mutluluğu bulamadım sonuç olarak mutluluk peşinde koşmamaya karar verdim.
Mutluluğumu kendim yaratıp, kendimi tanımanın ve sevmenin dâhâ iyi bir cevap olacağına karar verdim. Belki hayat zorluklarla yüzleşmekten ibarettir, belki huzurum ölüm olur, yaşayarak göreceğim artık.

Resmen yaşadığım hayatımı özetlemişsiniz. Bu duruma kendimce ve buradan aldığım fikirlerle birlikte çözümüm kendimizi geliştirmek. Yani dil öğrenmek vs. yaparak yurt dışına çıkmaya çalışmak oluyor. Kendimizi geliştirmek dışında başka çare yok.
Dert dediğimiz şeyler gelecekte güleceğimiz basit şeyler ama yanlış zamanda musallat oldular.

Bu fikirde size katılıyorum ama yurt dışı da hemen olacak iş değil maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı