Sürprizbozan İnceleme Detroit: Become Human hakkında düşüncelerim

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Oyuna başlamadan önce orada burada çok fazla övdüklerini görüyordum ve daha sonrasında bende oynamaya karar verdim ve açıkçası beklentilerimi pek karşılamadı.
Çok fazla mantık hatası buldum kendimce. Mesela oyundaki robotlar acı çekmiyorsa nasıl üzülebiliyorlar? Oyunda bildiğiniz gibi sonlara doğru robotlara nasıl davranılması gerektiğini belirliyoruz ve oyun burada robotlara özgürlük verip vermeyeceğimizle alakalı seçimler yaptırıyor. Oyunda ben neredeyse hiçbir yerde robotlara empati kuramadım. Yani robotlar hep robot gibiydi gözümde. Ana karakterler hariç diğer robotlara baktığımda dümdüz bir yerlere bakıp duruyorlardı veya hiç konuşmuyorlardı. Oyun bize böyle bir seçim yaptıracaksa empati yeteneğimizi robotlara karşı kullanmayı sağlaması lazımdı.
Onun dışında savaş sahnelerinde bazı saçma bulduğum şeyler var: Günümüz Amerika'nın askeri gücü çok güçlü bildiğimiz gibi fakat oyunda tek gördüğümüz şey 2 tane tank ve yayan asker. Şu an bile Amerika'nın o kadar uçağı, helikopteri, füzesi varken 2038'de birkaç yüz tane robota karşı nasıl kaybediyorlar?
Genel olarak hoşuma gitti fakat bitirince vay be diyemedim. Siz neler düşünüyorsunuz, söylediklerim de haklı mıyım haksız mıyım?

Bence haksızsın. Oyun kendi içinde pek çok dediğini mantığa oturtuyor. Benim sevdiğim kısmı ise çok fazla seçenek olması ve pasifist oynanışı güzel desteklemesi.

Geri
Yukarı