Devlet Bahçeli: Netflix artık haddini aşmıştır

S** Life dizisinde açık açık penis gösterildi diye olay olmuştu. Ben şahsen izlemedim diziyi ama bunlar iyice ahlaki sınırı aşıyor. Siyasetle alakası yok.

İlk önce, niye seks kelimesini sansürledin anlamadım, ikinci olarak, senin ahlaki sınırlarını aşması veya aşmaması dizinin/filmin kaldırılması gerektiği anlamına gelmiyor.

Kendi dinindeki sorumlulukları yerine getirmiyor burada "ama ahlaki sınırı aşıyor" diyor.

Son düzenleme:
İlk önce, niye seks kelimesini sansürledin anlamadım, ikinci olarak, senin ahlaki sınırlarını aşması veya aşmaması dizinin/filmin kaldırılması gerektiği anlamına gelmiyor.

Kendi dinindeki sorumlulukları yerine getirmiyor burada "ama ahlaki sınırı aşıyor" diyor.
Seks gibi konularda bir insan -ozellikle erkekler- gerçekten özgürlükçü mü yoksa ikiyüzlülük mü yapıyor anlamak için bir kac soru sorarım, eğer gerçekten dürüstçe ve sinirlenmeden cevap veriyorsa o insanın fikirlerine ve hayat tarzına sonuna kadar saygi duyarım. Bir kere dürüst insandır yani seni kandırmıyordur ve baska konularda da kandirma ihtimali ya yoktur ya da cok düşüktür. Mesela seks kelimesinin sansurlenmesine karşı çıktın ve ahlaki anlamda bu tarz dizilerin problem olmadığını savunuyorsun. Bu kültür hayat şekli halina gelse mesela cekirdek ailenin içindeki kadınlar da dilediğimi yaparım, dilediğimi konuşurum, dilediğimle seks yaparım dese ve öyle yaşasa buna sonuna kadar saygı duyar misin?

Mesela seks kelimesinin sansurlenmesine karşı çıktın ve ahlaki anlamda bu tarz dizilerin problem olmadığını savunuyorsun. Bu kültür hayat şekli halina gelse mesela cekirdek ailenin içindeki kadınlar da dilediğimi yaparım, dilediğimi konuşurum, dilediğimle seks yaparım dese ve öyle yaşasa buna sonuna kadar saygı duyar misin?

Ne yazdığımı tamamen anladın mı? Yani zaten bu dizilerden etkilenip "her kadın ile seks yapmalıyım" diyen zaten sapıktır. "seks" kelimesinin de sansürlenmesine karşı çıkmadım, neden sansürlediğini anlamadım. Seks kelimesini hakaret olarak algıladığını falan sanmıştım.

Ayrıca, sex Life gibi diziler bir insanın ahlakını bozuyorsa izlemesin.

Adam gayet doğru söylüyor. Bunlar sadece dinî değil ahlaki kurallara aykırı. Dünyanın neresinde olursanız olun, bunlar ahlaksızlıktır. İstediğinizi söyleyin. Adam çok doğru demiş. Ben Netflix açıp anime izlemek istediğimde çıplak bir kadın fotoğrafı görmek zorunda değilim.
Belki ben istiyorum? Sanane? Millet para vererek izliyor? Seni ilgilendiren bişey yok.

Bütün özgürlükçü arkadaşlar asip kesiyor:) Yahu adam siyasetçi olarak çıkıp Netflix'le ilgili düşüncelerini ortaya koyuyor. Siz daha birinin sizinle uyusmayan düşüncelerine tahammül edemiyorsunuz, bir de elinizde yetki falan olsa ne yaparsınız Allah bilir. Demem o ki insanların çoğu aynı yapıda, ben istediğimi yapayim ama karşıdaki konuşmasın bile.
Söylediği şey nasıl eleştiriyse bizim de yaptığımız eleştiriye eleştiri yapmaktır.

Adam gayet doğru söylüyor. Bunlar sadece dinî değil ahlaki kurallara aykırı. Dünyanın neresinde olursanız olun, bunlar ahlaksızlıktır. İstediğinizi söyleyin. Adam çok doğru demiş. Ben Netflix açıp anime izlemek istediğimde çıplak bir kadın fotoğrafı görmek zorunda değilim.

Zaten sen o siteye elini kolunu sallayarak giremiyorsun ücretli bir platform üstelik içeriği izlemeye başlarken "çıplaklık" diyerek seni uyarıyor.

Geri
Yukarı