Devletin yönetim biçimi nasıl olmalıdır?

Seriat bir hukuk sistemi alternatifi, devlet yonetim bicimi degil.

Hukuk sistemi alternatifi olarak da en fazla Babur yasalarina rakip olabilir, otesi degil.
Kur'an'daki ayetlerle yasa hazırlamaya kalksak en fazla 5 tane falan yazabiliriz zaten. Geri kalanı insana kalıyor. Şeriat isteyenlerin tam olarak ne istediğini anlamış değilim.

Kur'an'daki ayetlerle yasa hazırlamaya kalksak en fazla 5 tane falan yazabiliriz zaten. Geri kalanı insana kalıyor. Şeriat isteyenlerin tam olarak ne istediğini anlamış değilim.
Onlar da bilmiyorlar zaten. Yasalarini detaylandirmalarini iste, 2-3 tane soru sor ya cevap veremiyorlar ya da sacmaliyorlar.

Şaka yaptım, Allah Kuran gerçek şeyler değildir.
Günümüz bilimiyle Tanrı'yı inkâr etmek komik artık. Aynı ateist argümanları dolaşıp dolaşıp duruyor ve hiçbir geçerlilikleri yok. Hepsine çok kez cevap verildi veya içi boş argümanlar. Kur'an konusu senin okuyup anlamana kalmış.
Taslaman, felsefe, fizik, biyoloji ve matematigi Islam hipotezine indirgeyip kitaplar yayimlayan ulvi insan.
İslam ve Kur'an araştırmacısı bir felsefecinin ne yapması beklenebilirdi ki? Ayrıca ben hiç Caner Taslaman'ın Celal Şengör kadar hit olduğunu bir kere bile görmedim. Sokaktan çevirdiğimiz herkes Şengör'ü tanır ama Caner Taslaman'ı bir kişi bile tanımaz, özellikle de küçük şehirlerde.

Günümüz bilimiyle Tanrı'yı inkâr etmek komik artık. Aynı ateist argümanları dolaşıp dolaşıp duruyor ve hiçbir geçerlilikleri yok. Hepsine çok kez cevap verildi veya içi boş argümanlar. Kur'an konusu senin okuyup anlamana kalmış.
Bilim ile Tanrı kelimelerini yan yana gördükten sonra cümlenin kalan kısmını okumadım kusura bakmayın. Tekrar yazabilir misiniz?

Bilimin tanriyi ispat etme, yanlislama gibi bir amaci hic olmadi. Ayri duzlemde konseptler.
Amacı olduğunu söylemedim. Büyük patlama teorisiyle beraber ateizmin kalesi düştü ve kuantum fiziğinde de yeni gelişmeler var. Metafizik bile kısmen bilimle temellendirilebiliyor eskiden tamamen felsefe alanında olmasına rağmen. Neyse, konuyu dağıtmayalım. İyi sosyaller hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı