Diamond tema kanalı hakkında düşüncelerim

Türkçe ne alaka? Benim yazdığım seni ilgilendirmez beni gömmek için bahane arama. :D
Saçma sapan bir şey yazmadım klasik orta doğu kafası zaten eleştiri hakaret olarak algılanır bu ülkede...

Ah be abicim demiri indirdik derken faydalı bir maden yarattı demek istemiş gelmiş meteordan bahsediyorsun. Arapçada bir cümlenin türkçede belki 10 dan fazla anlamı var. Ve sırf indi diye meteora yönlendirmen ayet cımbızlamadığın anlamına gelmiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arnavut ırkçısı birisi hristiyan olarak gelmiş burda yahudilik ve islam kötülüyor sonra yeterince koyun topladıktan sonra yurtdışında refahını yaşıyor.

İslam açısından radikal konuşmaları var. Dinlerken "bu kadar da kötü bir din değil ya İslam" dedim yani. Dozunu çok kaçırıyor.

Ateşli Allahsız gençler için birebir ama. Onlar için, duymak istediklerini veren bir kanal. Toplumcu olmayan bir kanal. Hep beraber belirli bir zümreye yönelik yankı odası mastürbasyonculuğu oynuyorlar.

Tekrar düşündüm de çok iyi bir kanal değil. Geçen sene felsefe araştırmalarım doğrultusunda keşfetmiştim ve o birkaç ay beni tatmin etmişti. Kendim sorgulamaya başlayınca ise Diamond Tema'nın pek anlamadığını anlamış oldum. Konuda da saçma cümleler kurmuşum, onu fark ettim. Birçok videosunda çelişki var ve saçmalıyor çoğu zaman. Sadece diksiyon ve hitabet yönü iyi olabilir.

Diamond Tema, çoğu şeye düz bakış açısıyla bakıyor. Ya çok rasyonelce yaklaşıyor ya da pragmatik olduğu için öyle bakıyor. Bir şeyin mecaz anlamını anlamıyor veya anlamak istemiyor. En azından o kadar kitaplarla zamanı geçmiş birisinin anlama kuvvetinin gelişmesi gerekiyor ve daha çok olgunlaşması gerekirdi.

Kendisinin o kadar dini kitap okumasına rağmen edebiyatı gelişmemiş olması çok ilginç. Belki de hep didaktik şeyler okuması yüzünden olabilir. İnsanlara hep bilgi bilgi, ezbere ve basmaklıp şeyler anlatıyor Artık bu da benim hoşuma gitmiyor.

Kendim bu adamla neredeyse benzer inanç görüşlerine sahip olsam da fikir ve olgunluk bakımından beni yansıtmıyor.

Ek olarak daha çok din ve mitoloji üzerine bilgisi var, bakın bilgisi var diyorum. Tam olarak bence mitolojinin ve dinin amacı nedir onu bile anlayamamış olabilir çünkü perspektif bakmıyor. Siyaset ve ideolojiler konusunda ise bayağı yetersiz.

Ateşli Allahsız gençler için birebir ama. Onlar için, duymak istediklerini veren bir kanal. Toplumcu olmayan bir kanal. Hep beraber belirli bir zümreye yönelik yankı odası mastürbasyonculuğu oynuyorlar.
Evet, bir kitleye yönelik konuşuyor ve genelde cümleleri çok düz ve basit. Belki herkese anlaşılır olmak istiyor diyeceğim ama sadece bir kitleye de konuşmazsın o zaman. Basit konuşup çeşitliliğe açık olman gerekir.

Buhari hadis kitabının türkçeye çevrilmiş halini okuyup, buhari böyle çevirmiş diyen. Ama buharinin türkçe bilmediğini kitabın tercüme olduğunu düşünemeyen, islami konularda derinlemesine araştırma yapmayan biri. Acm çoğu söylemlerine reddiye yapmıştır youtube'tan bulabilirsiniz. İslami konular dışında nasıl bilmiyorum.

Kendisinin objektif bakış açısıyla hemen hemen her konuyu incelemesi beni çok etkiledi.

Diamond Tema mı objektif? Karşıt bir soru sor bakalım seni kâle alacak mı?

Hemen hemen her konunun incelenmesi zaten genel sorun, kişinin liyakatını da bilmiyoruz. Ama herkes her şey hakkında konuşuyor ve bir hükme sahip. Hüküm neye sebep, ayrım da burada yatıyor ama biz ayrımlarda bocalıyoruz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı