Din kavramının yanlış anlaşılması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Jira Islam kendini öven bilim adamlarını sever, diğer dinler içinde bu geçerli. Avrupa da kiliseden farkli görüş belirttiği için idam edilen bir sürü düşünür var, Galilei bunlardan en ünlüsü.

Hiçbir din de insanın, bilimle, fizikle, felsefeyle uğraşmasına engel olmaz.
Bu dediğin olsaydı Müslüman devletlerde evrim dersi eğitim kurumlarinda yasak olmazdi.

Öncelikle insan uydurması inançları elersek din olarak elimizde sadece İslam kalıyor. İslam demek Allah'ın en son peygamberine iman eden ve kitaptaki emirlere iman edenlerin grubudur. Dünya üzerinde başka bir din yoktur, Muhammed'i inkar edenler Hristiyan ve Yahudi oluyor ancak bunlar din değildir. Din diye bir kavram esasında tek başına bir kavramdır, kendi arasında alt başlıklara ayrılamaz. Günümüz dinsizleri o kadar din var hangisi doğru nasıl anlayacağız diye yanlış bir algıya düşüp yaşamaları için sebepleri bile olmadan yaşıyorlar. Özellikle dindarları körü körüne iman etmekle aşağılayan ve kendisini Müslüman olarak tanımlayan insanların davranışlarına bakıp "bu Müslümanlar böyle cahil işte", "bu Müslümanlar terörist, zalim, ahlaksız, çocuk tecavüzcüsü" gibi cümleler kuruyor. Genellikle kendini dünyada kaliteli bir sınıfa sokan insanların dinsiz ya da dinsiz gibi yaşaması insanlarda bu adam doğruyu biliyordur algısına yöneltir. Gerçek olan; ruh sahibi olmamız ve ruhun ölmeyeceği, bedenin biyolojik olarak ömrünü tamamlaması gibi sonuçlarla canlılığını kaybetmesidir. Ruh ölür mü? İnsan öldükten sonra ne olacağını düşünüyorsunuz? Sizin bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum.
Kardeşim ruh ölmez beden ölür. Çünkü Yüce Rabbimiz kullarını yaratırken kendi ruhundan üfler. Ayetle sabittir. Hicr suresinde geçiyor. Öldükten sonra hesaba çekileceğiz kardeşim. Allah'ın huzuruna çıkarılıp yaptığımız yapmadığımız herşeyden sorguya çekileceğiz. İmanın şartlarından biridir kardeşim öldükten sonra ahiret hayatına iman.

Kardeşim ruh ölmez beden ölür. Çünkü Yüce Rabbimiz kullarını yaratırken kendi ruhundan üfler. Ayetle sabittir. Hicr suresinde geçiyor. Öldükten sonra hesaba çekileceğiz kardeşim. Allah'ın huzuruna çıkarılıp yaptığımız yapmadığımız herşeyden sorguya çekileceğiz. İmanın şartlarından biridir kardeşim öldükten sonra ahiret hayatına iman.
Kardeş gerçekten bak ifşa oldun seni deşifre ettik insanları dinden soğutmaya çalışma inanan inanır inanmayan inanmaz bak işine burada propaganda yapma insanları daha da dinden soğutmak için şüphe içinde olanlara dini anlatıyorsun.

Kardeş gerçekten bak ifşa oldun seni deşifre ettik insanları dinden soğutmaya çalışma inanan inanır inanmayan inanmaz bak işine burada propaganda yapma insanları daha da dinden soğutmak için şüphe içinde olanlara dini anlatıyorsun.
Propaganda yapmıyorum kardeş sadece bildiklerimi söylüyorum. Dinimi savunmaya çalışıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı