Din kültürü hocası "Türkiye'deki insanlar Türk değil" dedi

@anldrumzz Valla ben hiç kıllarımı "tüy" olarak adlandırmadım.
Arkadaş haklı. Tüy ve kıl farklı şey. İnsan gibi canlılarda kıl olur. O nokta nokta çıkanlara biz tüy deyip daha büyüklerine kıl diyoruz ama yanlış bir kullanım bu. Tüyler kuşlarda vs. olur.

İnsanda tüy var demek bilimsel açıdan yanlıştır.

Bizim edebiyat hocamız da "İnsan, tüysüz bir hayvandır." demişti bize lisede. Demeyle olmuyor o işler. Gerisini getirecek, gerekçesini söyleyecek.

Hoca hem insanın varlığına hem de evrime ters düşmüş.

Arkadaş haklı. Tüy ve kıl farklı şey. İnsan gibi canlılarda kıl olur. O nokta nokta çıkanlara biz tüy deyip daha büyüklerine kıl diyoruz ama yanlış bir kullanım bu. Tüyler kuşlarda vs. olur.

İnsanda tüy var demek bilimsel açıdan yanlıştır.

Ha doğru olabilir. Kafam karıştı.

Biri ben X ırka mensubum diyorsa o ırka mensuptur.
Yoksa bende aynada kendime bakınca oğuz türkü fenotipi göremiyorum. Yani yarı Arap olan kuzenimle çok benzetiyorlar. Ama bende gram Arap'lık yok kağıt üstünde. Hocanız öyle bir şeyden bahsediyorsa haklı. Hatda canlı kanıt olabilirim.

@Silinen üye düşününce çoğu vatandaşımız Türkistan bölgesindeki akrabalarımıza benzemiyor ve DNA testi yapılırsa melez bir insan olduğu ya da bu toprakların yerel halkından olan biri olduğu ortaya çıkar. Hocan bir yere kadar doğru söylüyor ama işi "Bizde aslında Arap milletindeniz." gibi konuşuyorsa hocanın cehalet seviyesi neredeyse "Türk diye bir ırk yok." diyen profesör ile yarışır. Neyse aslında söylemek istediğim şey şu an hayatta 300 milyon civarı Türk var ve bu insanların 1 milyonu bile tamamen Türk geni taşımıyordur bu yüzden genlerinden çok yaşadığın kültür önemli.

Haklı. Bak bakalım hiç Türkistan Türklerine benziyor musun😂 Genlerimiz iyice değişti, 1700 yıl oluyor neredeyse Asya'dan göçeli.
Önemli nokta, insanı ırkına ait kılan sadece taşıdığı genler değil; kültürü, dili, yaşam tarzı... Biz bu hareketlerimiz ile Türk'üz veya Türk değiliz diyebiliriz.

Geri
Yukarı