Disiplin anınız var mı?

Bir gün öğle arası koridordan çok ses geliyordu diye kapıyı kapatıyordum ve nöbetçi öğretmen kapıyı kapatmamam gerektiğini söyledi ve ben 2 kez daha kapıyı kapattim ve kendimi müdür yardımcısının odasında buldum. Müdür yardımcısının telefonu çaldı ve birkaç dakika sonra ders zili çalınca dersine git dediler.

Okulda yaşadığınız hiç disiplin anısı var mı?

Benim pek yok ama tanık olduğum bir tane var. Derse arkadaşlar birbirine sinirlenip biri diğerinin kafasını askılığa geçirmişti. Kan olmuştu her yer. Hatırladıkça titreme gelir.
Benim olmadı ama arkadaşımın budala bir tane arkadaşı vardı, arkadaşımın kafasını ısırmıştı o gün bugündür konuşmuyorlar...
(Disipline gittilerde sonda ne oldu hatırlamıyorum ./.

Hocam kendinizi temize çıkaracak bir kanıtınız yok muydu?
Ben yapmadığımı söyledim. Bu sefer de orada olup da arkadaşımı uyarmadığım için ceza aldım. Ama gerçeği bir bilseniz. Ben oraya uhu döküldüğünü o arkadaşa söyleyecektim, bir nevi diğer arkadaşlarımın yaptıklarını ispiyonlayacaktım, ama yaptıkları yanlıştı. Kapıda gelmesini bekliyordum ki diğer taraftan girmiş ve ben görmemişim. Cidden çok fena şanssızlık yaşadım. Ona uhu döktükleri söyleyebilseydim disiplinlik olmayacaktım.

Disiplinde ne yapıyorlar? Bilmediğimden soruyorum.
Yaptığınız suçu kayıt altına alıyorlar.Liseyi bilmiyorum ama Ortaokulda yıl sonunda öğretmenlerden oluşan disiplin kurulu senin cezanın siciline işleyip işlememesine karar veriyor.Eğer düzgün biriysen ve çok kötü bir şey yapmadıysan genellikle lehine karar verirler.

Grupta +18 sticker vardı birisi ispiyonlamış grubu atanlar gitti disipline tek ben kınama aldım diğerleri 2 gün uzaklaştırma aldı.

Geri
Yukarı