Doktorlar neden grev yapıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O zaman öyle saçma bir yorumu/benzetmeyi kullanmayacaktın. Çektiğimiz yok, yazdığını söylüyoruz.

Arkadaşım, her işin emeği aynı parada mı olacak? Her işin kendisine göre bir kapasitesi vardır ve buna göre kazancı şekil alır. Fırıncı da, doktorcu da, futbolcu da emek veriyor diye üçünün de aynı parayı alması mı gerekiyor?
Güzel kardeşim. Herkes emek veriyor aynı parayı alsın demiyorum ki ben. Yukarıdaki doktor arkadaş demiş çok emek veriyorum en çok parayı ben alayım diye. Bu söylediklerini ona söylesen anlarım da bana niye söylüyorsun? Ben zaten her işin emeğine göre para aldığını söyledim. Çok emek veriyor diye fırıncıya da mı çok para verelim demeye çalıştım. Hala anlamamakta diretiyorsunuz inanılmaz.

Güzel kardeşim. Herkes emek veriyor aynı parayı alsın demiyorum ki ben. Yukarıdaki doktor arkadaş demiş çok emek veriyorum en çok parayı ben alayım diye. Bu söylediklerini ona söylesen anlarım da bana niye söylüyorsun? Ben zaten her işin emeğine göre para aldığını söyledim. Çok emek veriyor diye fırıncıya da mı çok para verelim demeye çalıştım. Hala anlamamakta diretiyorsunuz inanılmaz.
O adamın söylenişini doktor kimliğine göre düşünürsen haksız sayılmaz. Ama o lafı diyen adam mesela fırıncı olsa, işte o zaman o mesajı ona yazardım.

O adamın söylenişini doktor kimliğine göre düşünürsen haksız sayılmaz. Ama o lafı diyen adam mesela fırıncı olsa, işte o zaman o mesajı ona yazardım.
Fırıncı da olsa doktor da olsa ''Çok emek veriyorum en çok ben maaş almalıyım'' diye bir mantık dünya üzerinde hiç bir yerde yok ki? Bu düzeni de ben kurmadım bana niye saldırıyorsunuz anlamadım.

Fırıncı da olsa doktor da olsa ''Çok emek veriyorum en çok ben maaş almalıyım'' diye bir mantık dünya üzerinde hiçbir yerde yok ki? Bu düzeni de ben kurmadım bana niye saldırıyorsunuz anlamadım.
Saldırmıyorum ki, konuşuyoruz sadece.

Arkadaşlar bu konuda anlatılanlar doğru mu? Annem hala daha poliklinik hekimlerinin vs. Güzel ve rahat koşullarda çalıştıklarını sanıyor. Gönüllü olan kısacası özet geçsin bana.

Ben devlet olsam bunlara parayı veririm ancak hastanın başına gelen en ufak bir hekim hatasında misliyle geri alırım. İnsan sağlığıyla uğraşmak çok büyük bir sorumluluk ve hipokrat yemini gerektirir.

Son düzenleme:
@PPrens 100 bin TL maaş versin bir sorunda da 1 milyon TL geri alsın. Bana uyar. Ama işe bak ki 10 bin TL verip 3-4 milyon TL geri alıyor. Senin bahsettiğinin daha zalimcesini şuan zaten yapıyor. Bu nedenle kimse riskli ameliyat yapmıyor, kimse cerrah olmuyor, kimse risk almıyor. TUS'ta herkes plastik cerrahi ve cildiyeyi doldurdu. Riskli uzmanlıklar boş kaldı. Bu kafayla devam.

Asgari ücretin iki katına çalıştırıldıkları, çok yoğun ve kötü koşullarda çalıştırıldıkları, eğitimleri için verdikleri emeğin karşılığını alamadıkları, dayak yedikleri, ötekileştrildikleri, "giden gider" denildiği için olabilir mi?

Ben doktorum. Farklı gelir kaynaklarım var. Size şunu söyleyeyim, devletin bir "uzman hekime" verdiği parayı ben ortak olduğum şirkette lise mezunu bir tasarımcı arkadaşa veriyorum. Tasarımcı arkadaşın emeğini küçümsemiyorum ama eğitim hayatı yaklaşık 20 yıl süren, yaptığı her hareketle muazzam risk alan, çok yoğun çalışan bir iş kolunun sahibi bir tasarımcıdan, fazla kazanmalı değil mi?

Bakın size bir şey söyleyeyim. Bir sürü uzman hekim arkadaşım var. Şuanda akademik kariyer amacı haricinde çoğu meslektaşım ya özel çalışıyor ya da yurtdışına gidiyor. Çok yakında doktorsuz kalacaksınız ya da yabancı ve iyi eğitilememiş doktorların hizmetine el açacaksınız.
Doktor Ctrl + Z yapamaz sonuçta. Çok haklı bir yorum.

@PPrens 100 bin TL maaş versin bir sorunda da 1 milyon TL geri alsın. Bana uyar. Ama işe bak ki 10 bin TL verip 3-4 milyon TL geri alıyor. Senin bahsettiğinin daha zalimcesini şuan zaten yapıyor. Bu nedenle kimse riskli ameliyat yapmıyor, kimse cerrah olmuyor, kimse risk almıyor. TUS'ta herkes plastik cerrahi ve cildiyeyi doldurdu. Riskli uzmanlıklar boş kaldı. Bu kafayla devam.
Ne olmalı peki? Hem maaşı versin hem de hastaları deneme tahtası gibi önlerine mi koysun? Benim sistemim güzel; parayı ver, hatasını affetme.

Ne olmalı peki? Hem maaşı versin hem de hastaları deneme tahtası gibi önlerine mi koysun? Benim sistemim güzel; parayı ver, hatasını affetme.
Mesela devlet ödese tazminatları nasıl olur? Sağlık sektörü hariç hiçbir kamu kurumunda ceza şahsa kesilmez. Hakimlerin verdikleri kararların yüzde 50'si ya üst mahkemeden ya yargıtaydan döner. Benim yüzde 50 hatalı doktorluk yaptığımı hayal etsene.. Buna rağmen hakim tazminat ödemez. Ama hekim hayatı boyunca çok rahat 200-300bin hasta bakar. 300 bin hastadan 1 tanesinde büyük hata yapsa milyonlarca lira tazminat ödemeye mahkum edilip hayatı bitiriliyor. Bu mu adalet? Asıl hekimler toplumun deneme tahtası değildir. Önceki sayfalarda bir video paylaştım. Aklı ve vicdanı olana o video yeter. Ondan da anlamayanla edeceğim bir kelime bile yoktur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı