Dolandırıldım ne yapacağım?

Arkadaş anlamıyorum adama bir şey olmaz diyorum şikayetini umuramazlar bile diyorum adam hala polisi şöyle calisiyor osu böyle çalışıyor diyor 😂😂😂 tamam kardeş sensin uzatma artık neyi ispatlamaya çalışıyorsun.

Ciddi ciddi polislerin bu konuyu önemseyeceklerini düşünmek fazla iyimserlik olur. Polislerin itemleri kontrol ettiğini falan düşününce gülesim geldi :D. Teorik olarak evet ilgilenmez zorundalar ama... Satışı yapan ben gönderdim der, oyunla ilgili bug oldu derse oyunun firması girecek devreye, uzar gider ama tabii benim de istediğim ilgilenilse ve bu durum cezasız kalmasa.

İtemsatış, ByNoGame gibi yerler olsa neyse derimde... Minecraft'ın içinde dönmüş olay arkadaş bundan sonra aracı siteleri kullanmayı öğrenir inşallah.

Arkadaş anlamıyorum adama bir şey olmaz diyorum şikayetini umuramazlar bile diyorum adam hala polisi şöyle calisiyor osu böyle çalışıyor diyor 😂😂😂 tamam kardeş sensin uzatma artık neyi ispatlamaya çalışıyorsun.
Hiçbir avukat bu dili kullanmaz, siz avukat olduğunuza emin misiniz ?

Adam kendi parasini kendi iradesiyle yollamış ve dolandirildim diyor evet karşısındaki kişiye güvenerek yapmış ama herhangi bir sonuç alamaz. Avukat değilsen asıl sen yapma ben olduğum için diyorum?
Aynı söylemlerle farklı bir konuda daha karşılaştım. Arkadaş hesap satışından dolandırılmıştı. Parasını vermiş ama hesabı alamamıştı. Sonuç uzlaşma aşamasında şahsın abisinden verdiği paranın 2 ya da 3 katını alarak kapattı :) Sabah konuyu bulur iletirim.

Tamam işte dostum ben de onu diyorum. Ortada bir senet yok sözleşme yok. Herhangi bir beyanda bulunamaz. Bu çocuk kendisi güvenerek yolluyor neyi delil olarak sunacak? Mahkeme şu anda sadece WhatsApp konuşmalarını delil olarak görüyor o da her durumda değil.

700₺ parayı uzlaşma ile 1000₺ olarak geri almış.

Discord delil niteliği taşımıyor hocam.

Yargıtay 13. Hukuk Dairesi'nin 10/06/2020 tarihli ve 2017/1014 E. 2020/4488 K. sayılı kararı​

HMK'nun 199. maddesinde "Uyuşmazlık konusu vakıaları ispata elverişli yazılı veya basılı metin, senet, çizim, plan, kroki, fotoğraf, film, görüntü veya ses kaydı gibi veriler ile elektronik ortamdaki veriler ve bunlara benzer bilgi taşıyıcıları bu Kanuna göre belgedir.”

İlgili emsal kararın bu olması lazım. Ayrıca bir önceki mesajımda attığım konu da yine yazışmalar delil sunularak çözümlenmiş bir konu. Açık konuşayım avukat değilim. Hukukçu değilim. Bir avukattan bir hakimden bir savcıdan daha iyi biliyorum diyerek yanlış yönlendirme yapmak da istemiyorum. Platform olarak Discord delil kapsamına alınıyor mu onu da bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yargıtay 13. Hukuk Dairesi'nin 10/06/2020 tarihli ve 2017/1014 E. 2020/4488 K. sayılı kararı​

HMK'nun 199. maddesinde "Uyuşmazlık konusu vakıaları ispata elverişli yazılı veya basılı metin, senet, çizim, plan, kroki, fotoğraf, film, görüntü veya ses kaydı gibi veriler ile elektronik ortamdaki veriler ve bunlara benzer bilgi taşıyıcıları bu Kanuna göre belgedir
Hocam biliyorum bu kanunu fakat discord delil niteliği taşımıyor maalesef. Belirli sosyal medya konuşmaları delil niteliği taşıyor.

Hocam biliyorum bu kanunu fakat discord delil niteliği taşımıyor maalesef. Belirli sosyal medya konuşmaları delil niteliği taşıyor.
Konuşmayı savcının ya da hakimin huzurunda bizzat kaynağından gösterirse delil olarak sunulabiliyor olması lazım. Yine de yanıltıcı bilgi vermekten fazlasıyla çekiniyorum. Discordun hukuk makamlarıyla bazı istisnalar haricinde veri paylaşmama gibi bir durumu vardı sanki. Haklı da olabilirsiniz bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı