Dolar düşer mi?

Düşer mi ?

• Düşmez.

Oy: 59 64,1%
  • Düşer

Oy: 6 6,5%
  • Ekmeği dolarla mı alıyoruz ?

Oy: 27 29,3%

• Oy verenlerin toplamı
    92
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizce Dolar düşer mi? Yani bilgisayar parçalarının fiyatları düşer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Şu an gelecekte bakacaklar için söylüyorum 2016 yılı Kasım ın 18 i. An itibari ile dolar uçmuş vaziyette . Şu anda 3.37. Doların bu kadar uçması hem bir çok şirketi etkiliyor hem de bizleri. Özellikle bir şeyler almak isteyen öğrencileri. Bilgisayar alamayacağım ama önemli olan o değil. Bu dolar böyle giderse birçok şirket iflas edecek ve bu kötü olan ekonominin iyice kötülemesine yol açacak. Benim alacağım şeyi 2017 Şubat ayında almam lazım ancak tahmini dolar kurlarına baktığımda 3.80 civarı olacağı yazıyor. Sizce bu dolar düşer mi?

Birde bu 0.80 in etkisine bakalım.
Alacağım alet: 322 dolar
Eğer dolar 3.00 TL olsaydı fiyatı= 322*3=966 TL
Dolar 3.80 TL olduğunda ise= 1223.6 TL eder
Aradaki fark= 1223-966= 257 TL

Oldukça fazla bir fark bu. Özellikle büyük firmaların borçları da artıyor bu sebeple. 100.000 dolar olan borç 300.000 TL ancak doların 3.80 olacak olduğunu düşünürsek 380.000 TL borç demek. 80.000 TL bilmem kaç tane işçinin maaşı demek değil mi? Küçümsenecek değerler değil bunlar. Acaba hazır 3.37 iken şimdi alsam mı?

Eğer İngilizceniz iyiyse CNN Money, Forbes gibi aklı başında finans haberleri servislerinin güncel analizlerini takip etmenizi öneririm.

Lütfen türkçe sayfalardan bir şey ummayın. Prestij denen şeyden eser yok.

Şahsen ben çok sık olmasa da bu dergileri takip ediyorum. Çok sık olmamasının sebebi finansal konulara fazla ilgim olmaması.

Ama siz takip eden biriyseniz ve İngilizceniz de yeterliyse bir an önce bu tarz yayınları takibe başlayın.

Son olarak belirteyim. Dolar hatrı sayılır bir süre daha bu çizgide ilerleyecek.

Eğer İngilizceniz iyiyse CNN Money, Forbes gibi aklı başında finans haberleri servislerinin güncel analizlerini takip etmenizi öneririm.

Lütfen türkçe sayfalardan bir şey ummayın. Prestij denen şeyden eser yok.

Şahsen ben çok sık olmasa da bu dergileri takip ediyorum. Çok sık olmamasının sebebi finansal konulara fazla ilgim olmaması.

Ama siz takip eden biriyseniz ve İngilizceniz de yeterliyse bir an önce bu tarz yayınları takibe başlayın.

Son olarak belirteyim. Dolar hatrı sayılır bir süre daha bu çizgide ilerleyecek.

Teşekkür ederim. Ancak İngilizcem çok iyi değil. Zaten bir çok teknik kelime geçecektir orada. Anlamasam bile bakacağım. Ah be les Paul... Dolar sağolsun 3 katlanıyor değeri. Bizde keriz gibi verelim. Enayiyiz ya, ver Allah ver... Aslında genede şükretmemiz lazım. Meksika nın para birimi bu konudan aşırı derecede fazla ilerlemiş. Bu arada CNN Money e de bakacağım tekrar teşekkür ederim.

Koca devlet batıyor ağlayanı yok.

Hocam ak sakallı dede hikayesi var ya hani. Adam adaya düşüyor. Sonra yamyamları görünce aha şimdi bittim diyor. Dede şu taşı şu adama at diyor. Adam atınca da işte şimdi bittin...

Hikayeyi oldukça sansürledim zaten anlamışsındır dediğimi:)

Ekonominin kendisi zaten ilk etapta sıkıcı bir disiplindir. Öğrenmek çok zaman alıyor. Bilirsiniz finans kanallarında, çoğu zaman NTV'de geçen matematiksel altyazıları.

Bir yığın para birimi... Bir yığın rakam.

Ama öğrendiğinizde de ekonomiden zevklisi yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı