Dolar düşer mi?

Düşer mi ?

• Düşmez.

Oy: 59 64,1%
  • Düşer

Oy: 6 6,5%
  • Ekmeği dolarla mı alıyoruz ?

Oy: 27 29,3%

• Oy verenlerin toplamı
    92
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bor bizi kurtaramaz çünkü önemli olan ve bor ile çalışan birşey üretilmedi daha. Hadi üretildi diyelim bizde var da onlarda yok mu ? sadece en çok boru olan ülkeyiz.

Ben ziraat mühendisi arkadaşınız olarak seçimden büyük tanzimler yıkacak ekonomiyi. Niye; tanzim satışlarındaki ürünlerden örnek verelim 5 liraya domates alıp 3 liraya tanzimde sattılar bunun 2 lirası devlet desteğiyle karşılandı. Buda yeni para basılarak oluşturulan paradan verildi yani eldeki paradan değil. Bu yüzden Dolara karşı Türk Lirası gayet aciz duruma geldi çünkü ekonomist olmaya gerek yok bir para ne kadar çoksa değeri o kadar az olur. Bu arada tanzim satışının sonuna kadar arkasındayım anca böyle değil devlet kendi çiftliklerinde üretip yaparsa arkasındayım böyle büyük baronlardan normal fiyata mal çekip devlet desteğiyle vererek değil. Babam kesin hesap uzmanı abim maliyeci onlarlada tartıştık onlarda aynı kanıda. İnşallah ben yanılırımda dolar 1 lira olur. Ancak dolar seçimden sonra tahminen 7 leri gene geçecek çünkü banka faizleri basına sızdırılmadan düşürülüyor buda doların yeniden ritim bulmasını sağlıyor.

375139

1 Nisan şakası yapacak dolar. Bu arada tekrar edelim, çıkan dolar değil, değer kaybeden Türk Lirası.
İşte halkımız bunu anlamıyor dolar çıktı diyor hayır türk lirası düştü haberin yok :) Yazın 7 liraları gördüğünde 1 gana sedisi= 1.23 TL di mesela şuan 0.97 tl

@fgunduz090

Değerlenmesi için üretim yapmamız gerekiyor. Yapıyor muyuz? Hayır. Elden avuçta ne var ise satıyor muyuz? Evet. O zaman TL'nin nasıl değer kazanmasını bekliyorsunuz.

Sırf papaz yüzünden binlerce firma battı. Asıl mesele papaz değil onu biliyoruz. Ama Türkiye daha ne kadar dayanır onu bilmiyoruz. Ülkeyi bu hale getirenleri Allah'a havale ediyorum. Yazık be.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı