Dolar ve Euro neden düşmüyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Düştükçe düşersin baaak etin fiyatına. Çeken çekmiş videoları ama sen hala kanıt olmadan. Olmuyor böyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sabahtan beri ne anlatıyorum orada başka giderler var gelir vergisi faturalar kira oradaki refah düzeyi bizle aynı asgari ücretli insanlarla konuşuyorsak

Ben değil de tanıdığım gitti hiç beğenmedi her yer koskoca binalar hayat çok pahalı öyle rahat bir yer değil üstüne üslük suç oranı o kadar fazla ki her 7 saniyede bir eve hırsız giriyor her 2 dakikada bir soyulmuş bir eve başka hırsız giriyor Türkiye'de her 9 dakikada bir eve hırsız giriyor nüfus 6 kat fazla bizden ama suç oranı daha da yüksek.
Küçücük adada 20M nüfus var, suç oranı daha fazla olmasın da ne olsun abicim? Saçma sapan konuşup laf cambazlığı yapma.

Sabahtan beri ne anlatıyorum orada başka giderler var gelir vergisi faturalar kira oradaki refah düzeyi bizle aynı asgari ücretli insanlarla konuşuyorsak
İşte kanıt olsa da görsek, ben TR'yi biliyorum, para koyamayacağıma eminim. Bir halt sahibi olamayacağıma eminim ama siz kanıt olmadan başka giderler var diyorsunuz.

Ülkede yolunda giden hiçbir şey yok başta hukuk ve eğitim olmak üzere. Doğru dürüst insanlar yetiştirilemiyor, yetişebilmiş insan da ülkede üretim olmadığı için başka ülkeye göçüyor. Yazılacak birçok şey var fakat hepsi apaçık şeyler, klavyeye bastığıma değmez.

New York dediğin yer, Türkiye'nin İstanbul'undan pahalı bir yer. Dünya'daki en zengin ülkenin finans başkenti. Gayet normal böyle olması. New York'ta yaşamak isteyen bir insanın yıllık gelirinin ortalama $100K olması gerek.

350M nüfusu olan Dünya devini Türkiye ile kıyaslamanın anlamı yok şu an arkadaşlar. Daha yakın örneklere (Almanya, Fransa, Hollanda) bakın. Yine hepsinden geriyiz, yine hepsinden sefiliz. Çok söze gerek yok, 3. Dünya ülkesiyiz şu an. Venezuela'dan, Zimbabwe'den -sadece şu an için- daha iyi seviyede olmamızın tek sebebi coğrafyamız.
Türkiye'yi 3. Dünya ülkesi sanmanıza kadar size katılıyorum ama bu konuda gram bilginiz yok. Hayır Zimbabwe ve Venezuela dan sadece coğrafya yüzünden denk değiliz bak onların tarımına üretime bizden katlarca düşük burada acayip saçmalamışsınız hem Almanya Fransa Hollanda Türkiyeye denk değiller sanayileri tam ülkeler bunlar.

Tamam dilimde tüy bitti. Nasıl bir aynaya bakıyorsanız ona bakmaya devam edin hadi artık. Baş baş.

Elimizdeki telefonlarla, sokaklarımızda duran arabalarımızla refah seviyesi ölçüyoruz, şaka gibi. Onların hepsi Amerikan bankalarına borçlanarak, faiz verilerek alınıyor, kimse bundan bahsetmiyor :D

Elimizdeki telefonlarla, sokaklarımızda duran arabalarımızla refah seviyesi ölçüyoruz, şaka gibi. Onların hepsi Amerikan bankalarına borçlanarak, faiz verilerek alınıyor, kimse bundan bahsetmiyor :D
Ona da bakamazsın. Bakarak ölçülmez. Şimdi istatistik atarım, 1000 kişden kaç kişye araç düşüyormuş .Yine inanmaz arkadaş, boşver, yoruldum.:yerlerde:

Türkiye'yi 3. Dünya ülkesi sanmanıza kadar size katılıyorum ama bu konuda gram bilginiz yok. Hayır Zimbabwe ve Venezuela dan sadece coğrafya yüzünden denk değiliz bak onların tarımına üretime bizden katlarca düşük burada acayip saçmalamışsınız hem Almanya Fransa Hollanda Türkiye'ye denk değiller sanayileri tam ülkeler bunlar.
Ha Amerika ile eşitiz yani o yüzden kıyaslıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı