Domuz eti neden hoş görülmez?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendi pisliğini yiyen bir hayvanın ne dinimizde ne de geleneklerimizde yeri yok. Bu yüzden hiç de hoş karşılamamamız normal.

Domuz pis hayvan olduğu kabul edilir. Dinen bunu kabul edenler midye yiyor peki buna ne demeli?

Bir laf vardır; adı çıkmış dokuza, inmez sekize.
Durum bundan ibaret.

Ben hiç yedim mi peki?
Bu devirde artık ne yediğimiz belli değil. Bugün gene haber okudum. Bir yerlerden at, eşek ve domuz alacakmışız gene.

Sevgiler.
Yav İslamı kötüleyince entelektüel olmuyorsun, "MorUq İsLam CeHil ÇoMAR dİne" deyince sana madalya takmıyorlar eminim bugün babanız sizi zorla cumaya götürcek.

Tavuk'ta kendi dışkısını yiyor o niye haram değil?

Böyle bir şey de yok, dünyadaki et üretiminin neredeyse yarısını domuz eti oluşturuyor. Dediğin gibi bir durum olsaydı milyonlarca insan ölürdü o zaman.

Pis olduğu sözü insanların uydurması.

Konuyla ilgili bilimsel makale okuyun, zararlı bir canlı değil.
Dünyanın yarısı da domuz etine adapte zaten. Hayatı boyunca hiç yememiş ve genlerinde bunun bağışıklığı olmayan bir kimse için ölümcül. Çevremde birsürü insanın başına geldi bu. Araştır biraz.

İslam dininde haram olmasının pek çok sebebi vardır. Ama asıl büyük sebebi çok farklıdır ve bilimsel olarak ispatı da zordur. İnsanın beslendiği gıdalar karakterine yansır. Sadece otla beslenen ot gibi insan olur. İt eti yiyen it gibi insan olur. At atı yiyen at gibi insan olur. Türklerin orta asyadan beri özgürlüklerine bu yüzden düşkündür. Sürekli et yiyen hayvanlaşır. Domuz eti yiyende domuzlaşır. Domuzun ahlakı ortadadır. Domuz eti yiyen toplumlarda görebilirsiniz. Eşlerini bile kıskanmazlar. Bu yüzden islam dini sürekli et yemeyi veya sürekli bitkisel beslenmeyi hoş görmez. Her işte olduğu gibi bu işte de orta yolu gözetmeyi önerir. Ve etlerin içinde domuz kesinlikle yasaktır.

Çok fazla kafaya takmaya gerek yok. İsteyen yer isteyen yemez. Ben şahsen yemiyorum yemem de dinle falan da alakası yok. Yiyenlere de afiyet olsun. Herkesin kendi seçimi dana eti yiyipte ölmüyorsak domuz eti yiyenler de ölmez merak etmeyin, milleti salın artık.

Derler ya "Dinde zorlama yoktur" isteyen yer istemeyen yemez bu kadar basit.

Müslümanların domuz eti yememesi seni niye bu kadar ilgilendirdi acaba? Dininde yasak yemiyor bu kadar basit. Ayrıca hayatınızda hiç domuz görmediğinize eminim. Yazları haftada 3 4 tane avlıyorum yasak değilse fotoğraflarını buraya atarım. Leş yemesi bile yeterli yememek için.

Müslümanların domuz eti yememesi seni niye bu kadar ilgilendirdi acaba? Dininde yasak yemiyor bu kadar basit. Ayrıca hayatınızda hiç domuz görmediğinize eminim. Yazları haftada 3 4 tane avlıyorum yasak değilse fotoğraflarını buraya atarım. Leş yemesi bile yeterli yememek için.
Bir kaç yerde daha denk geldim o arkadaşa yorumlarda. Müslümanlara bakış açısı aşağılayıcı ve garip kendisi ateist bir mucittir saygılı olunuz lütfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı