DualSense vs 9. nesil Xbox kontrolcüsü

Sony garantili DualSense bulmak epey zor? Anladım abi.

Diğer söylediğim şeylere niyeyse hiçbir şey yazmamışsın. Ben Xbox kolu aldığımda Sony garantili satan tek bir satıcı vardı onun fiyatı da 1150 TL'ydi. Playstation resmi destek getirmediği sürece maalesef Dualsense tercih etmek manasız. Haptic feedback ve trigger çok az oyunda çalışıyor. Program falan da işe yaramıyor oyunun kendi sisteminde işlemesi lazım. Tamamen optimize, tak kullan bir kol varken kullanamayacağım özellikleri barındıran bir kolu neden tercih edeyim ki? Bana ek bir faydası yok üstüne belki zararı olacak. Dediğim gibi ben garantici bir adamım özelliklerini kısıtlı sayıda oyunda kullanabileceğim, optimizasyonu olmayan veya programla olsa bile her zaman tutarlı olmayan hatta bazısında hiç çalışmayan, kronik shift problemi olan bir kol alıp uğraşmak istemiyorum. Ne zaman Playstation PC için resmi destek çıkarır o zaman Dualsense överiz rahat olun. Şuan PC için en mantıklısı Xbox koludur.

Sonuç olarak PC için DualSense alınır mı? Yoksa 9, nesil mi alınır?

Ben 9. nesil aldım. Sebebi de dediğim gibi program da yüklesen bazı oyunlarda sıkıntı çıkma durumu varmış. Playstation eğer resmi bir destek getireceğine dair açıklama yaptıysa özellikleri şuan çoğu oyunda kullanılmamasına rağmen gözünüz kapalı Dualsense tercih edin. Eğer resmi bir açıklama yoksa ki benim aldığım dönemde yoktu o halde bana göre 9. nesil alınmalı. Tabii karar size ait. Şunu ekleyeyim eğer Dualsense alacaksanız mutlaka siyah renk tercih edin veya beyaz olmayan herhangi bir renk çünkü beyaz versiyonunda kronik drift sorunu mevcut.

Ben 9. nesil aldım. Sebebi de dediğim gibi program da yüklesen bazı oyunlarda sıkıntı çıkma durumu varmış. Playstation eğer resmi bir destek getireceğine dair açıklama yaptıysa özellikleri şuan çoğu oyunda kullanılmamasına rağmen gözünüz kapalı Dualsense tercih edin. Eğer resmi bir açıklama yoksa ki benim aldığım dönemde yoktu o halde bana göre 9. nesil alınmalı. Tabii karar size ait. Şunu ekleyeyim eğer Dualsense alacaksanız mutlaka siyah renk tercih edin veya beyaz olmayan herhangi bir renk çünkü beyaz versiyonunda kronik drift sorunu mevcut.
Hocam şunu almayı düşünüyorum
Model numarası da buymuş: CFI-ZCT1W

Hocam şunu almayı düşünüyorum
Model numarası da buymuş: CFI-ZCT1W

Al gitsin, beyaz DualSense kullanıyorum bir kere bile drift sorunuyla karşılaşmadım. 8 aydır kullanıyorum.

İkinci elde baktım da 800 900 liraya bir aylık vatan ya da mediamarkdan alınma ama 200 lira için değmez ikinci ele girmeye.

Edit: PC demi kullanıyorsunuz?

Nereden alacağın konusunda bir şey söylemem mantıksız tek diyebileceğim şey Sony Eurasia garantili olsun. Bir sorunla karşılaşırsan mağazayla değil üreticiyle sorununu halledersin.

İkinci elde baktım da 800 900 liraya bir aylık vatan ya da mediamarkdan alınma ama 200 lira için değmez ikinci ele girmeye.

Edit: PC demi kullanıyorsunuz?

Ek olarak kontrolcü geldiğinde mutlaka ama mutlaka seri numarasıyla garanti sorgulaması yapın.

Nereden alacağın konusunda bir şey söylemem mantıksız tek diyebileceğim şey Sony Eurasia garantili olsun. Bir sorunla karşılaşırsan mağazayla değil üreticiyle sorununu halledersin.

Ek olarak kontrolcü geldiğinde mutlaka ama mutlaka seri numarasıyla garanti sorgulaması yapın.

Tamamdır hocam şu kod olayına takıldım eski versiyon gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı