Dünyanın içerisinden geçersek ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Argos99

Hectopat
Yer
Ev
Arkadaşların bunu yapmak mümkün değil gibi cevaplarla gelmeyin, sıcaklığı falan unutup bunu başardığımızı varsayın, dünyanın bir tarafını delip öbür tarafından çıksak yer çekiminden dolayı kafa üstü mü kalırız?

asdsa.png

Arkadaşların bunu yapmak mümkün değil gibi cevaplarla gelmeyin, sıcaklığı falan unutup bunu başardığımızı varsayın, dünyanın bir tarafını delip öbür tarafından çıksak yer çekiminden dolayı kafa üstü mü kalırız?

Eki Görüntüle 1672715
Burada sizin sorunuzu anlatıyor eğer ilgilenirseniz.

Eki Görüntüle 1672715

Ortada pervane gibi dönersin.

Bir noktada farklı yönlerdeki yerçekimsel ivmelerin büyüklüğü aynı olur ve düşmezsin. Çünkü üstündeki kütleyle altındaki kütle aynı güçte seni çekmeye başlar ve ağırlıksız olursun. Orada bir şekilde dışarıdan bir kuvvet uygulayıp yerçekimi sebebiyle de dünyanın diğer tarafının yüzeyine çekilmeye ("düşmeye") başlarsan da yüzeye ulaşamadan bir noktada çekirdeğe doğru olan ivmenin büyüklüğü ağır basacak ve seni oraya doğru çekmeye başlayacak, yine ağırlıksız kalacaksın.

Ben uzayın olduğuna inanmıyorum.

Bunu yerçekiminden dolayı söylüyorsan ben yer çekimine inanmıyorum. İlahi güç var.
Kendi sorunuzda yer çekiminden dolayı kafa üstü mü düşerim diye sormuşsunuz burada da yer çekimine inanmıyorum demişsiniz. Böyle bir soruya nasıl cevap vermemizi bekliyorsunuz anlamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı