Duygusal ihtiyaçlarınızı nasıl karşılıyorsunuz?

Kümülüs

Centipat
Daha fazla  
Her insanın sosyal yapısı gereği sevgi görmeye, anlaşılmaya, onaylanmaya, kabul görmeye, güven hissetmeye ve paylaşma gibi duygusal ihtiyaçları var. Belki de farkında olamasak da bizi biz yapan şeylerin temelinde bunlar yatıyor.
Kimi insanlar aileden bunları karşıladığı gibi kimi insanda aile dışındaki kimselerden/arkadaşlarından veya çevresinden karşılıyor.

Hiç bu duygusal ihtiyaçlarınızın eksikliğini hissettiğiniz oldu mu?
Bu ihtiyaçlarınızı ne düzeyde karşılayabildiğinizi düşünüyorsunuz?
Bu ihtiyaçlarınızı az ya da çok, kimlerden veya nerelerden karşılayabildiğinizi hissediyorsunuz? Mesela aile veya arkadaşınız, eşinizde olabilir.
Bu ihtiyaçları karşılayabilmek için bir şeyler düşündüğünüz ya da yaptığınız oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Duygusal ihtiyaçlarımın eksikligini hissetmedim iyi düzeyde karşılayabiliyorum karşıladığım kişiler annem, en sevdiğim canım arkadaşım, ablam.

Duygusal ihtiyaçlar bazı insanlarda karşı taraftan gelen bir şeydir.

Örneğin: Bir şey hediye edilmesi, Sevgilin olması. Kendi kendinin duygu ihtiyaçlarını karşılayabilen insan sayısı azdır.

Dediklerinize katılıyorum. Benim için çoğunlukla ailem ve en yakın arkadaşım bu ihtiyaçları karşılıyor. Tabii sevdiğim kızı da unutmamak gerek. Hepsi %33,3333... bölüşüyorlar desem yeridir. Fazladan eksikliğini hissettiğim çok az olmuştur o zamanlarda en çok arkadaşlarımdan destek aldım.

Evet.
5/10
Bu ihtiyaçlarınızı az yada çok, kimlerden veya nerelerden karşılayabildiğinizi hissediyorsunuz? Mesela aile veya arkadaşınız, eşinizde olabilir.
Arkadaşlarımdan,sevgilimden ve müzikten.
Bu ihtiyaçları karşılayabilmek için bir şeyler düşündüğünüz yada yaptığınız oldu mu?
Nasıl yani tam anlayamadım.

Eskiden hissederdim.
Karşılıyorum.
Bu ihtiyaçlarınızı az yada çok, kimlerden veya nerelerden karşılayabildiğinizi hissediyorsunuz?
Aile, arkadaşlar ve özellikle hayatımın merkezindeki bir kişiyle.
Bu ihtiyaçları karşılayabilmek için bir şeyler düşündüğünüz yada yaptığınız oldu mu?
Yapmıyorum zaten öyle bir şeye ihtiyacım varsa karşı taraf anlıyor bir şekilde.

Geri
Yukarı