E-spor mu yazılım mı?

E-sporda yeteneğin yoksa bir hiç olup gidersin. Yeteneğin 100 olsa bile şansın olması lazım pazz gibi harcanıp gidersin. He paran varasa kendini amatör bir takıma aldırıp keyfi olarak devam edebilirsin.
Azimle istikrarlı bir şekilde devam etsem yapamıycağım bir şey miş gibi gelmiyor ama bana.

Azimle istikrarlı bir şekilde devam etsem yapamıycağım bir şeymiş gibi gelmiyor ama bana.

Öyle olmuyor. 5-6 senedir takip ediyorum hem Türkiye'den hem dünyadan onlarca esporcu takip ettim yeteneği insanüstü olup da adam gibi kariyer yapıp gelişen çok az kişi var. Türkiye CS:GO'da yıllarca parasız takımlarda oynayıp kariyer kuramamış adamlar daha yeni yeni Valorant'ta kariyer yapıyorlar. Mesela wtcnn bile Valorant'ta takımlarda oynuyordu ondan bin kat daha yetenekli adamlar tutunamazken adam kendi takım kuruyordu. Esporda tutunmak zor yani.
Bence yayıncılık daha keyifli ve olası gözüküyor. Veya yazılımcılık Google Play uygulaması yazmak vs.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
izleyip fkendini ölçüp fikir sahibi olabilirsin.

Son düzenleme:
Hocam siz benim ikizim misiniz? Her söylediğiniz şeyde kendimi görüyorum.
Evet hocam bir kariyer yapmak zor o var ya.
Öyle olmuyor. 5-6 senedir takip ediyorum hem Türkiye'den hem dünyadan onlarca esporcu takip ettim yeteneği insanüstü olup da adam gibi kariyer yapıp gelişen çok az kişi var. Türkiye CS:GO'da yıllarca parasız takımlarda oynayıp kariyer kuramamış adamlar daha yeni yeni Valorant'ta kariyer yapıyorlar. Mesela wtcnn bile Valorant'ta takımlarda oynuyordu ondan bin kat daha yetenekli adamlar tutunamazken adam kendi takım kuruyordu. Esporda tutunmak zor yani.
Bence yayıncılık daha keyifli ve olası gözüküyor. Veya yazılımcılık Google Play uygulaması yazmak vs.
izleyip fkendini ölçüp fikir sahibi olabilirsin.
Açıkcası artık yazılım o kadar ilgimi çekmiyor bunun yerini başka şeyler almış durumda.
Hala bir sonuca ulaşamadım sizce neyi tercih etmeliyim?

Geri
Yukarı