Ekonomi düzelecek mi?

Siyaseti katmayacaksak sahtekarlık yapan işletmeleri konuşmamız gerekir. Dalgalanma olumsuz olduğunda fiyat yükseltiyor, tamam. Dalgalanma olumlu olduğunda fiyatlar asla aşağı çekilmiyor. Fiyatlar her zaman yüksekten tutuluyor ama sanki işletme krize girmiş gibi reaksiyon gösteriyor.

Ayrıca işletme devlet teşvikleriyle bir ton imtiyaz ve hibe alıyor. Daha fazlası da var o da ürün üzerindeki vergiden ve harçtan indirim alıyor fakat o da ne? Fiyatları yine aşağı çekmiyor.

İşin siyasetsiz kısmı budur. Toplumdaki gizlenmiş sahtekarları görmek gerekir.

@go ask alice denetim olmazsa olacağı bu. Denetim konusu yine siyasete giriyor. Ekonomiyi konuşurken; siyasete girilmeden nasıl konuşulabilir zaten? Ekonomiyi benim yönettiğim yok, ülkenin başında kim varsa o yönetiyor.

@go ask alice denetim olmazsa olacağı bu. Denetim konusu yine siyasete giriyor. Ekonomiyi konuşurken; siyasete girilmeden nasıl konuşulabilir zaten? Ekonomiyi benim yönettiğim yok, ülkenin başında kim varsa o yönetiyor.
Siyasete girilir o sorun değil ama bu bahsettiğim işletme konusundaki kişiler kurumlar en az siyasettekiler kadar eli kanlıdır. Fakat ne yazık ki bilinmiyor. Gereksiz tek taraflı eleştiriler gizlenmiş sahtekarlara saklanma yolu açıyor. Bence güzel konu.

Antidepresanlari recetesiz satsalar, bir seyler olacak ama satmiyorlar. En azindan kafamiz rahat olur.

Siyasete girilir o sorun değil ama bu bahsettiğim işletme konusundaki kişiler kurumlar en az siyasettekiler kadar eli kanlıdır. Fakat ne yazık ki bilinmiyor. Gereksiz tek taraflı eleştiriler gizlenmiş sahtekarlara saklanma yolu açıyor. Bence güzel konu.
Düzgün denetim ve düzgün bir adalet sistemi olsa; bak bakalım o adam o sahtekarlığı yapabiliyor mu? Adam denetim yoksa parasına bakıyor.

Hiçbir zaman. Lanet bir coğrafyadasın, kuzeyde Rus ayısı, aşağında ar*p devletleri (olmayan güruhlar) solunda da nato ve Avrupa var. Üstüne Kıbrıs sorunu, kürt sorunu, ermeni sorunu gibi siyasi ve ekonomik sorunlar var.

Geri
Yukarı