Ekonomi her sene aynı

Arkadaş eskiden 2013 yıllarında daha akılı telefonlar yeni yaygınlaşıyor herkezin elinde akılı telefon benim elimde bir tane tuşlu samsung telefonu. İnternete bile zor giren bir telefondu onunla internete girer yazı okurdum Facebook'a bile girerdim. Oyun yüklerdim ve zevk alırdım teklonoji 8 yıl geriden takip ederek. Şimdide bir tane pc var 2012 de çıkan oyunlar destekliyor onları oynuyorum. Ekonomi dert etmeyi son model bir pc almak zorunda değilsiniz .

Fark etiysen bir tane mesajda ekonomi iyi yazmadım ve senin gibi tanimadigim insanlar hakkında saçma sapan denilecek türden yorum yapmadim boş şeyleri takiyorsunuz söyleyeyim ben. Burada ağlayınca sorun çözülmüyor. Ya da millete laf atınca fakirsen hala fakirsin bunun çözümünü insanlara anlatmak lazım burada ağlamak yerine ve konuyu saçma yerlere getirmek yerine hadi kolay gelsin @Teknocuk

Ekonomi her sene aynı değil. Paranın da bir değeri vardır ve ülkenin nasıl yönetildiğine bağlı olarak değer artar yada azalır, "Eskisi" dediğiniz 3 yıl önce ki enflasyon yüzdesi 2019'da 17,14 olarak kapatılmış. Bu da paranın ne kadar değerli olduğunu gösteriyor, günümüzde ise yıllık enflasyon 79,60 olarak belirlendi. (-ki bu TUIK'in halka açıkladığı değerler)

@BruceWaynee Farkında mısın bilmiyorum ama pahalı olan ne varsa: "Kullanma, alma, binme, yapma" gibi şeyler söylüyorsun. Aslında sıkıntı da tam olarak burada başlıyor, lüks bile sayılmayan bir şeyi neden yapamıyorum? Neden canımın istediği şeyi yapamıyorum pahalı diye mi? Bu bile ekonominin ne kadar kötü bir raddeye geldiğinin kanıtı.

Yeni konular

Geri
Yukarı