Ekran kartlarında mining yaparken Samsung ve Hynix RAM farkı nedir?

@hawtsauce
GDDR5 icin bu şekildeydi. Yeni nesil ekran kartında durum nasıl bilmiyorum ama VRAM konusunda Samsung iyi bir marka bence.

Hangi ekran kartını alacaksınız?

3060 Ti düşünüyorum.

Mantık su şekilde işliyor. GPU saat hızı düşürünce harcanan elektrik azalıyor ama kartın performansı düşürüyor. VRAM saat hızı ile azalan performans kaybı telafi ediliyor. Bu sayede kart hem az elektrik harcıyor hem daha az ısınıyor ama VRAM icin kötü bir durum oluyor. Bu yüzden sağlam VRAM üreticisi seçmek önemli. Ayrıca VRAM soğutması iyi model seçilmeli.

3060 Ti için hangi marka, model ve RAM önerirsiniz F/P olarak?

3060 Ti düşünüyorum.

3060 Ti için hangi marka, model ve RAM önerirsiniz F/P olarak?
3060Ti için samsung almalısın kesinlikle, marka önerisi yapamaz kimse. Örnek vermek gerekirse gigabyte eagle modelinde hem samsung çıkıyor hem hynix, kart birebir aynı ama. Galax için de aynı şey geçerli. Alacağın kişiye sorarak emin olabilirsin sadece.

3060 Ti Samsung bellek.

Dosya Ekleri

• 11.gif
    11.gif
    24,2 KB · Görüntüleme: 44
Samsung hız aşırtma konusunda daha iyi diye biliyorum. Bu sayede hız aşırtma yapıp daha fazla kazanç sağlanıyor.
Tam olarak doğru değil, Samsung bellekler +1700 civarında reject atmaya başlıyor, Hynix'ler +1700'e çok rahat dayanıyorlar.

Fakat Hynix +1700'de alsada +1600 alan Samsung'dan daha iyi performans alması için +2/+3W fazla verilmesi gerekiyor.

Ekran görüntüsü 2022-06-05 130237.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı