Ekşi Sözlük kullanıcıları 8.000₺ maaşı beğenmiyor

Hocalarım beni affedin ancak bir yerden alıntıladığım bir sözü bu sözlük için paylaşmak istiyorum ve aynı şekilde ceza yememek istiyorum: Türkiye'de kadar angut varsa tek bir sitede toplanmış.
Ciddi anlamda o sözlük için bu tanımlama uygun olabilir. Ben bu kadar aşağılık ve kötü bir insan topluluğu görmedim açıkçası. Belli zamanlarda hayvan düşmanlığı yapanı mı dersiniz, kast sisteminden fırlamış gibi gelir eşitsizliğini öven ve buna methiyeler yazanlar mı dersiniz, ne ararsanız var. Sebepsiz yere linç oluşumları hakkında yorum yapmıyorum bile. Oradaki girdilerin büyük bir kısmının "trol" olduğunu biliyorum, ancak böyle şeyler görmek cidden kötü bence. Ülkemiz iyi değil bildiğiniz gibi, dolayısıyla böyle bir sözlük sayesinde toplum daha kötü bir yola yönlendirilebilir. Dikkat ederseniz bu sözlük aracılığıyla birçok olay ya da durum daha "yüksek bir sesle" dile getirilebilmekte. İşin en kötü yanıysa toplumumuzun gittikçe oradaki insan kitlesi gibi olma potansiyelinin olması, tamamen kötü kalpli olma ve hayatını sadece zarar vermeye amaçlama potansiyeli...

Kötü niyetli insanlar tabii ki var ancak gündem konularına bakınca, herkesin düşüncesi var, bu normal. En işe yarar kısmı ise, ekşi'nin yardım toplama konusunda özellikle ve bir sorun olduğu zaman ses getirme olanağının yüksek olması. Malum Twitter ve ekşisözlük'te duyurabiliyor insanlar sesini ancak. Birçok haber sitesine girip, net haberi okuyamadan çıkarken burada güncel durumları yazıyorlar. Tamamen kötü diyemeyiz. Toksik ve sadece trol amaçlı yazan, nefret kusan kişiler tabii ki var. Bunlardan ben de çok rahatsızım. Ancak bu internetin her yerinde olan bir durum.

Ses getirme konusunda gerçekten büyük önem taşıyor orası. Bunun dışında, saçma sapan cinsiyetçi, aşağılayıcı başlıkları da görmezden gelmek lazım. Linç durumu var, neden olmasın? Mesela birileri hayvanları katletmiş, buna tabii ki ses çıkacak. Lafın özü, kötü tarafından bakmamak lazım.

Her yerde iyi ve kötü kalpli insanlar var.
En sevdiğim yanı ise, bir konu her açıdan eleştiriliyor.

**Ekleme: Bu forum hakkında bayağı bir sallamışlar. Hakaretler, aşağılamalar. Tiksindim resmen. İşte bu tip iğrenç kişiler maalesef var ekşi'de. Ben bu foruma keşke diyorum yıllar evvel kayıt olsaymışım. Keşke.
Ortam samimi ayrıca yazım kurallarına, Türkçe'yi düzgün kullanma zorunluluğu olması, beni daha çok içine çekiyor bu foruma. Kim ne derse desin.
İyi ki de kayıt olmuşum. Bırakacağımı da hiç sanmıyorum. ♥️🤗

Son düzenleme:
8000tl ile 3-4 kişilik bir aile makarna, ekmekten çok daha fazlasını yer/yiyor.
4 kişilik aile tatil yapmak istese 1 haftalık tatil yerleri 20.000 TL'den başlıyor. Özel okula yollamak istesen yıllık 50.000 tutacak. 1 kilo et 90 TL, Hafta da 2 kilo et tüketen aile olsan 180 TL. Daha bu çocuklar bilgisayar isteyecek, konsol isteyecek, tablet isteyecek, telefon isteyecek, yurt dışında yaşamak isteyecek, Üniversite masrafı çıkartacak ohooho, üstüne bir de evinin arabanın borcu varsa geçinemezsin. Aylık 15.000 TL'den az kazanıyorsan 4 kişilik aileye sahip olmamalısın.

4 kişilik aile tatil yapmak istese 1 haftalık tatil yerleri 20.000 TL'den başlıyor. Özel okula yollamak istesen yıllık 50.000 tutacak. 1 kilo et 90 TL, Hafta da 2 kilo et tüketen aile olsan 180 TL. Daha bu çocuklar bilgisayar isteyecek, konsol isteyecek, tablet isteyecek, telefon isteyecek, yurt dışında yaşamak isteyecek, Üniversite masrafı çıkartacak ohooho, üstüne bir de evinin arabanın borcu varsa geçinemezsin. Aylık 15.000 TL'den az kazanıyorsan 4 kişilik aileye sahip olmamalısın.
Tatil yapmaya gerek yok. Hayatım boyunca sadece 1 sefer tatil yaptım. Özel okul gereksiz devlet okulu var. 8.000₺ maaş et yemeye yeter. Bilgisiyar alırsın sorun olmaz. Tablet alırsın ucuzundan sorun olmaz. Tuşlu telefon bütün işlerini görür. Yurt dışında yaşamak isterse kendi çalışsın kazandığı parayla gitsin. Ortalama bir araba 150.000₺ bu arabaya parası yeter. Çok lüks olmadığı süre ev alabilir. En kötü ihtimal belli bir süre kiracı olur.

Geri
Yukarı