Ekşi Sözlük Technopat Yorumları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sanal ortamda bir çok kez kötü davranış sergileyen insanlara, iyi karşılık vererek onların sevgisini kazanan insanlarla ve durumlarla karşılaştım. Suitistimale yer vermeden bu şekilde davranmak lazım. Tabi ki insan bir süreden sonra sinir küpüne dönebilir.

Bu yazdığım kesinlikle Technopat moderatörleriyle ilgili bir yorum değildi. Ben örneğin bir online oyunda ki chatte küfür eden birisine böyle davranırsak diye örnek vermek istedim. Burada ki yöneticiler zaten hoşgörülüler.

Ben ne zaman birisi hakkında ekşi sözlükte araştırma yapsam kahkaha atarak çıkıyorum.

Ben burada hiçbir yazıyı 2 kere okumadım. Herkes noktalama işaretleri vb. Kurallara çok dikkat ediyor. Ekşiye giriyorsun; Bir yazıyı anlamak için 10 defa okumak lazım. Sadece kendi sitelerinde kullandıkları saçma sapan kelimeler. Yazar, siyasetçi, bilim adamı gibi önemli insanlara sallayan klavye başındaki melankolik tipler. Bu liste uzar gider.

Ekşi ya da diğer sözlükler olarak değerlendirmeyeceğim. Bizim sözlük kullanıcılarımızda (Kendilerine neden yazar diyorlar bilemiyorum, yazmayı bilen yazar oluyor sanırım.) bir problem var. Sürekli bir atom parçalamış edalarındalar. Bilgili, kültürlü ve Türkiye'nin diğer insanlarından üstün olduklarını düşünen bir topluluktan oluşuyorlar. Ben de bunu anlayamıyorum. Bu yüzden bu tarz platformlar ilgimi çekmiyor. 1 birim katıyorsa, 3 birim götürüyor insandan. Bilgi kirliliği üst düzey.

Corona öncesinde Technopat'ın forumu çok iyiydi. Yaşı genç kardeşlerimizin foruma akın etmesiyle birlikte kalitesi ''bence'' zarar gördü. Çok kaliteli, zamanın su gibi aktığı konuların içerisinde kendimi buluyordum. Yeni konular o tadı vermiyor, aşırı sıradan ve çıldırtan cinsten. Anakarta virüs bulaşır mı diye soran mı ararsın, konu dışı bölümüne on kere aynı konuyu açan mı ararsın hepsi mevcut. Gözüme çarpan konulara iki ya da üç mesaj bırakıp çıkmak zorunda kalıyorum. Bu da benim eleştirim olsun. Yapılacak bir şey yok zamanla yerine oturup, eski tadını vermeye başlayacaktır.

Buraya katlanmak bazıları için zor geliyor.

Ekşi Sözlük'te her türden insan bulunuyor. Farklı farklı görüşler bulmak mümkün. Bence iyi bir platform.

Hakkimda yorum bile yapilmis ahahahahaa :)

chrome_2020-05-09_02-29-26.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı