Ekşi Sözlükte Technopat Yorumu

Ben videolarda bir sıkıntı görmüyorum.

Ekşi Sözlük de iyi bir platform. Her konuda farklı görüşler bulabilmek mümkün.

Ne demişler? Çok fazla takılmamak lazım. Ekşi sözlük üyesi değilim ama takip ettiğim kadarıyla pek dengeli bir platform değil artık. Örneğin bir tartışmanın iki tarafı varsa, iki tarafın da en fanatikleri başlığı darma duman edip, sayıp sövüp çekiliyorlar. Hatta kendi aralarında bile "ekşi sözlük hiçbir şey beğenmeme timi" diye lakap takmışlar. 2000'li yılların başında pek böyle değildi. Bir alanda bilgi aradığın zaman ya da bir ürün vs. hakkında araştırma yapacağın zaman, faydalı bilgiler bulabileceğin bir siteydi. O yüzden siz kendinize göre karar verin. Technopat size faydalıysa faydalıdır.

Ne demişler? Çok fazla takılmamak lazım. Ekşi sözlük üyesi değilim ama takip ettiğim kadarıyla pek dengeli bir platform değil artık. Örneğin bir tartışmanın iki tarafı varsa, iki tarafın da en fanatikleri başlığı darma duman edip, sayıp sövüp çekiliyorlar. Hatta kendi aralarında bile "ekşi sözlük hiçbir şey beğenmeme timi" diye lakap takmışlar. 2000'li yılların başında pek böyle değildi. Bir alanda bilgi aradığın zaman ya da bir ürün vs. hakkında araştırma yapacağın zaman, faydalı bilgiler bulabileceğin bir siteydi. O yüzden siz kendinize göre karar verin. Technopat size faydalıysa faydalıdır.
Tam da bu sebepten bir şeyi araştırırken önce eski yorumları okuyorum:)

Ekşi gibi sitelerde güvenilirlik aranmaz. Ekşi de şu şu denmiş vay nasıl dersin gibi duruma düşmemek lazım. Ekşi'nin eski özgün yapısını ben de herkes gibi arıyorum. Şuan Ekşi'de yazmak istiyorsanız siz de yazabilirsiniz. Öyle bir hale geldi. O yüzden önemsemeyin bu başlığı bile yok sayın.

Özellikle 2014, 2015 yıllarında anakart incelemeleri aklıma geldi. Çok uzun, ince ve ayrıntılı olurdu.

Ben severdim şahsen. Her detaya değinirlerdi. Zaten bir çok kişi çeken de o anlatımdı bence. :)

Çoğu kanal, sponsordan almış gibi, kısa kısa inceliyordu çünkü. :)

Genel olarak bende beğenmiyorum çok bozdular eski yorumlara bakıyorum bazı konularda malum gündemi takip ederken gözüme takıldı bir tek ben mi böyle düşünüyorum acaba diyordum, yorumu da görünce adam Technopat izle ama ileri sar demiş dalga geçerek aradaki diyalog küfür içerikli olduğu için söylemiyorum.

Ben yapılan yorumu beğenmesem de bir kaç videoda dikkatimi çekmişti bazı detaylar verilmese de olur düşüncesindeydim ama bu tabi ki benim görüşüm burada süre de göz önünde tutuluyor olabilir o yüzden bir şey diyemiyorum ama artık yeni jenerasyon özellikle direk sebep ve sonuç a bakıyor bu konudan saçma içerik üreten kanallarda şikayetçi, adam tıklıyor pat diye ortaya sona sarıyor kapatıyor videoyu. Daha fazla dikkat çekmek için bir şey yapılabilir mi bilmiyorum.

Birinin evinde sahil kenarında deniz manzaralı bir workstation bilgisayar kuruluyordu mesela o video da önemli detaylar vardı ama bazı şeyler sanki olmasa da olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı