Emin olamama takıntısı nasıl geçer?

Bir gün öleceğini hatırlayınca gider. Aynı sorun bende de vardı bir süre bir hocamın tavsiyesi üzerine her kontrol amaçlı bir iş yaptığımda bu aklıma geldi. Zamanla kayboldu.

Bu durumu yaşadığınız durumları bir süre bırakın.Oyun oynamaya bir süre ara verin keza telefonada aynı şekilde.Takıntı dediğimiz şeyler ilk olarak bize emin olmadığımız şeyleri tekrar tekrar kontrol ettiğimiz zaman gelirler.Eğer dediğim gibi tekrar tekrar kontrol ederseniz daha da ilerler bu sorununuz.Kısacası rahat olun akışa bırakın biraz kafaya takmayın bir seferde oyununuzu istediğiniz hassasiyetle oynamayıverin.

Arkadaşlar, bir şeyden emin olamıyorum. Zamanımın çoğu bir şeyisürekli kontrol etmekle geçiyor. Kafayı yiyeceğim, mesela PC de hassasiyet ayarını CS:GO'da falan sürekli kontrol ediyorum mesela. Görüntü ayarı mesela telefonun sesini sürekli ve telefonumun arkada çalışan şeyleri üst paneldeki açık şeyleri sürekli kontrol ediyorum. Çok büyük takıntı oldu. Kurtulamıyorum.
Bende de var bu, gerçekten çok zor bir şey. Doktora gidiyorum ama yakın zamanda değiştireceğim, sil baştan olacak her şey benim için. Şans dileyin..

Bende de benzer bir sorun vardı. Mesela alarmı kuruyorum, 10 kere kontrol ediyorum. Sonunda da boşver kalkmazsan ölmezsin diyip kendimi kurtardım bundan.

Bende de benzer bir sorun vardı. Mesela alarmı kuruyorum, 10 kere kontrol ediyorum. Sonunda da boşver kalkmazsan ölmezsin diyip kendimi kurtardım bundan.
Bendede banyo yaparken oluyor bir yerimi temizlerken acaba iyi yaptımmı oldu mu olmadımı diye takıntı yapıyorum.
Böyle böyle banyodan çıkmam 2-3 saati buluyor...

Arkadaşlar, bir şeyden emin olamıyorum. Zamanımın çoğu bir şeyisürekli kontrol etmekle geçiyor. Kafayı yiyeceğim, mesela PC de hassasiyet ayarını CS:GO'da falan sürekli kontrol ediyorum mesela. Görüntü ayarı mesela telefonun sesini sürekli ve telefonumun arkada çalışan şeyleri üst paneldeki açık şeyleri sürekli kontrol ediyorum. Çok büyük takıntı oldu. Kurtulamıyorum.
Geçmiş olsun

Bende de vardı. Psikolog ile geçmişti bende.

Geçti mi takıntın?

Geri
Yukarı