En sevdiğiniz Türk liderler kimler?

efe1408

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Türk olarak hangi liderleri seviyorsunuz, ve neden?
Ben Emir Timur'u seviyorum, adam Osmanlı'nın asırlarca ulaştığı toprak büyüklüğüne birkaç yılda ulaştı hiçbir savaşta yenilmedi çok iyi taktikler yapıyor, özellikle delhi savaşı ölmeseydi Çin'e yürüyecekti, zaten Timur zamanında kimse kafa tutamadı her girdiği savaşı yendi adam tam bi savaş dehası.
Düşünün Niğbolu Savaşında Haçlıları çok büyük yenilgiye uğratan Yıldırım Bayezid'i bile hızlıca yeniyor.

Son düzenleme:
Ben emir Timur'u seviyorum, adam Osmanlı'nın asırlarca ulaştığı toprak büyüklüğüne birkaç yılda ulaştı hiçbir savaşta yenilmedi çok iyi taktikler yapıyor, özellikle delhi savaşı ölmeseydi Çin'e yürüyecekti, zaten Timur zamanında kimse kafa tutamadı her girdiği savaşı yendi.
Fatih, müthiş eğitimli ve bilgili birisi.

Ben emir Timur'u seviyorum, adam Osmanlı'nın asırlarca ulaştığı toprak büyüklüğüne birkaç yılda ulaştı hiçbir savaşta yenilmedi çok iyi taktikler yapıyor, özellikle delhi savaşı ölmeseydi Çin'e yürüyecekti, zaten Timur zamanında kimse kafa tutamadı her girdiği savaşı yendi.

Mustafa Kemal Atatürk nedenine gerek yok onun dışında kesinlikle Fatih Sultan Mehmet'i de koyarım çağ ötesinde bir adam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir özbek olarak Timur, ikinci Metehan üçüncü fatih Sultan Mehmet.

Geri
Yukarı