En Sevdiğiniz ve Sevmediğiniz İçki

En sevmediğim herhalde rakı. Tadından çok o koku beni benden alıyor. Mümkünse yanımda bile içelmesini istemiyorum. Sevdiğim, sek içilecekse viski veya cin, kokteylin parçası olarak rom veya cin.

En sevdiğim sek viski en sevmediğim şarap sebebi ise bugüne kadar hep köpek öldüren diye tabir edilen 10-15 TL'lik şaraplardan içtim ve tadları leş gibi. Kaliteli şaraplar güzeldir herhalde onları tadamadım daha.

Sevmediğim ve içerken bir gram zevk almadığım tek içki Cin:) Sevdiklerim arasında Yeni Rakı (Özellikle Ala serisi ve Ustaların Karışımı), Vodka - Red Bull, Tekila, Viski (Chivas ve Jack Daniel's). Geri kalanları da içmem demem yani:)

ciğerine, cebine, çevrene, karakterine zararlı.
Kalp hastalarına belirli bir oranda kırmızı şarap tavsiye edilir doktor tarafından:) O kadar da zararlı değil üslubuyla içerseniz. Ayrıca belirttiğiniz gazozlar vücut için çok zararlı. Gazoz yüksek oranda şeker ihtiva eder.

Yani arkadaşlar şurada iki fikir alışverişi yapalım, muhabbet edelim diyorum, burada bile işi münakaşaya vuran insanlar çıkıyor. İçmiyorsan veya sevmiyorsan yazma kardeşim, ben içenlere soruyorum.

Bu arada Technopat'ta acayip bir rakı nefreti varmış, onu fark ettim :neşeli: Lanse edildiği kadar efsane bir içki olmasa da kötü olduğunu düşünmüyorum, tabii bu biraz da anason toleransı ile alakalı bir durum.

@painkiller Kararında içildiği takdirde zararından çok yararı olduğu bilimsel bir gerçek olmasına rağmen bazı gerici insanlara bunu anlatmakta güçlük yaşıyorum, adamlara anlatamıyorsun :) 120 küsur yaşında bir kadının hayatı ile ilgili belgesel izlemiştim, o da her gün 1 kadeh kırmızı şarap içtiğini belirtiyordu mesela.

Cin sevmeyenler neden sevmiyor? @Taptic, @painkiller ve @Jira'ya sorayım bunu :) Bence tonik ile karıştırıldığında ve buz gibi olunca gayet de lezzetli bir yaz içkisi oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı