Epic Games > Steam

Steam'i savunanlara karşı Epic fanlarının gösterişçi sıfatını ileri sürmelerini anlamıyorum. Yahu arkadaşım bir oyun aldıysam bundan çevremdeki insanların da haberdâr olmasını istemem kadar doğal bir şey olamaz mı?

Bakın üstat Cem Yılmaz ne demiş bu konu hakkında: "Üstü açık bir arabaya sahip olmak o kadar önemli değildir, birinin buna şahitlik etmesi önemlidir."

Epic aslında berbat bir platform ama dolar 16 TL yapacak bir şey yok zorunda kalmasak hiçbirimizin umurunda bile olmaz Epic Games.

İki servisin de son indirim sezonlarına bakarsak Epic'in daha kullanıcı dostu olduğunu görüyoruz. Artık parasının kıymeti olan herkes için bu böyledir bence. Epic Games > Steam
Bence Steam = Epic Games, ben ikisinide kullanıyorum kullanıcı dostu olarak bakarsak epic daha yakın geliyor ama genel olarak aynılar hem neden insanlar bunları karşılaştırıyor? Epic ve Steam aynı anda kullanamaz mısınız mesela ben oyun alacağım epic gameste 60TL kupon var diye oradan alıcam ama genelde Steamden alırdım. Aynı şekilde bir oyun Steamde daha ucuzsa oradan alırım, nerede beleş oraya yerleş.

Steam > All. Oyunun kendisine para vermiyorsunuz yalnızca. Aldığınız hizmete de para ödüyorsunuz.
Ben de Apple'a karşı çok pahalı diyenlere böyle karşılık veriyorum. Epic'ten oyun oynayıp alasım gelmiyordu şahsen, insanı çeken bir şeyler olması gerekiyor. 🤠

Steam'in çoğu özelliği ve optimizasyonu çok daha iyi olsa da hangisi ucuzsa oradan alırım. Sadece Epic Games değil, Origin, GOG, EA gibi ama arada çok büyük fiyat farkları yoksa her türlü Steam'i tercih ederim.

Epic ve Steam aynı anda kullanamaz mısınız?
İki üstteki mesajdan anlayacağınız üzere belli ki hayır. İki platformu da kullanıyorum. Steam daha sık kullansamda (sık oynadığım oyunları geçmişte Steam'den satın almıştım) ikisi de bilgisayarımda yüklü. Steam arayüz stabilitesi ve sahip olduğu özellikler bakımından (kütüphanede yüklü olan oyunların geri yüklenebilmesi kolayca gibi) Steam mi Epic mi daha iyi sorusuna Steam daha iyi derim. Ancak sadece bu açıdan daha iyi. Fiyat konusunda aynılar. Epic'in verdiği 60 TL kuponlar, dağıttığı bedava oyunları ele alırsak Epic daha oyuncu dostu görünüyor bana. Özellikle TR şartlarında.

Karşılaştırmaya gerek yok en sağlıklı ikisini de indir hangisi uygun fiyatsa hangisi beleş olmuşsa indir yani ben böyle yapıyorum bence karşılaştırmaya gerek yok isteyen istediğini kullanır bence.

Steam'i savunanlara karşı Epic fanlarının gösterişçi sıfatını ileri sürmelerini anlamıyorum. Yahu arkadaşım bir oyun aldıysam bundan çevremdeki insanların da haberdâr olmasını istemem kadar doğal bir şey olamaz mı?

Bakın üstat Cem Yılmaz ne demiş bu konu hakkında: "Üstü açık bir arabaya sahip olmak o kadar önemli değildir, birinin buna şahitlik etmesi önemlidir."
Dışa bağımlı olmak kötüymüş ya. İyi ki böyle değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı