Elektronik Epomaker TH66 Mekanik Klavye 1611 TL

Pembeyi modlu kullanıyorum, aşırı rahatlatıcı ve tablet yeti aşırı işe yarıyor.
Onun ilk versiyonu var bende. İlk versiyonu beyaz o yüzden çok hoş duruyordu, hot-swappable değil ama pink switchlerinden de memnundum. Fakat daha sonra del ve yön tuşlarının yokluğunu aradığımı fark edince %65'lere geri döndüm.

Onun ilk versiyonu var bende. İlk versiyonu beyaz o yüzden çok hoş duruyordu, hot-swappable değil ama pink switchlerinden de memnundum. Fakat daha sonra del ve yön tuşlarının yokluğunu aradığımı fark edince %65'lere geri döndüm.
FN+Shift yapınca Nokta, Sağ Alt, Page ve Ctrl yön tuşları oluyor.

TH66'nın sadece kasasını almak mümkün müdür acaba, dış kasasını? @deMarc beyaz kasa olsaydı güzel olurdu diye düşündüm.

Bir de keycap öneriniz var mı? Üzerindeki keycapler gerçekten kaliteli ancak turuncu olması pek hoşuma gitmedi gibi.

Valla sadece dış kasa değil komple board şeklinde satılıyor, sadece switchler ve keycapler yok. Fakat neredeyse aynı fiyat olduğundan çok mantıklı olmuyor. TR'ye gönderenlerde beyazı da yokmuş zaten bizdeki rengin aynısı var:

https://www.amazon.com.tr/EPOMAKER-...m=A3HP0FRFJKEHYA&marketplaceID=A33AVAJ2PDY3EV

Keycap'leri ben beğeniyorum. Sarı sitede şundan bulmuştum, orijinal GMK keycaplerin clone olanı. Havacılığın içinde olduğumdan hoşuma gitti ve aldım ama hissiyat Epomaker keycaplerde daha iyi olduğundan (bunlar da PBT ama daha ucuz bir hissiyatı var) tüm seti değiştirmek istemedim, sadece birkaç tuşu değiştirdim. Böyle görünüyor şu an:

klavye.jpg

İkisi farklı profil olduğundan biraz tuhaf göründü ama ellemedim. Gerçekten üst seviye keycapler bizim klavyeden bile pahalı (en beğendiğim modeller Noctua ve GMK Dots olanlar) o kadar uçmaya gerek yok ama alacak olursam yine Epomaker'ın kendi keycaplerinden alırım herhalde.

Bu arada şu alttaki model bu yakınlarda satışa çıkmış. Hem kasanın rengi ve görünüşü hoşuma gitti, hem de gasket mount olması daha avantajlı. Siz çok iyi fiyattan aldınız, her türlü avantajlısınız ama ben aldığım zamanki fiyatlarda alternatif olarak bu model olsaydı, bunu tercih ederdim.

Ben de satarım olmadı diyordum ama klavye hoşuma gitti açıkçası. Blue switch de beklediğim kadar rahatsız edici değil, hatta keyif alıyorum bile diyebilirim. Redragon K568 red switch kullanıyordum ondan daha sessiz neredeyse 😂

WhatsApp Image 2022-12-28 at 22.26.48.jpeg

Ben de satarım olmadı diyordum ama klavye hoşuma gitti açıkçası. Blue switch de beklediğim kadar rahatsız edici değil, hatta keyif alıyorum bile diyebilirim. Redragon K568 red switch kullanıyordum ondan daha sessiz neredeyse 😂

Eki Görüntüle 1616795
ya klavye güzel malzeme kalitesi ve şarj süresi olarak. switchler de güzel ama işte mesela benim geçen amazon'dan 160 liraya aldıgım gateron sarı mizar bundan cok daha iyi hissetirmişti acıkcası

Vergi merak eden olursa diye güncelleme, 130 TL vergi çıkmış, Çin'den geldiğini varsayınca da klavyenin tutarını 380 TL olarak alıp vergi hesabı yapılmış, özetle beklediğimden çok daha düşük göstermişler.
Not: Bilmeyenler için AB üyesi dışındaki ülkelerden gelen ürünlerin vergisi %30'dan hesaplanıyor, %20 değil.

Dosya Ekleri

• IMG_20221229_105505.jpg
    IMG_20221229_105505.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 28
Vergi merak eden olursa diye güncelleme, 130 TL vergi çıkmış, Çin'den geldiğini varsayınca da klavyenin tutarını 380 TL olarak alıp vergi hesabı yapılmış, özetle beklediğimden çok daha düşük göstermişler.
Not: Bilmeyenler için AB üyesi dışındaki ülkelerden gelen ürünlerin vergisi %30'dan hesaplanıyor, %20 değil.
bir kez daha gümrükteki memurların kafalarına göre vergi yazdıklarını görmüş oldum. aynı ürüne 180 küsür yazmışlar bana etiket fiyatı 10 dolar yazmasına ragmen.

Geri
Yukarı