Erdoğan: Suriyelilere 240 bin yeni ev yapacağız

Bu briket ev işini mantıklı bulmuyorum.

Bu tarz dandik bir ev vaadi ile kimse geri dönmez. :(
Yapılacağına şükretsinler. Zaten @T21 dediği gibi seçim yatırımı yani sadece lafta kalacak, bunu görmeyen yoktur sanırım. Ayrıca cidden biz yine merhametliyiz, Allah korusun biz onların durumunda olsaydık bizi rahat bırakmazlardı ama onları beslemeye devam ediyoruz maalesef.

Yapılacağına şükretsinler. Zaten @T21 dediği gibi seçim yatırımı yani sadece lafta kalacak, bunu görmeyen yoktur sanırım. Ayrıca cidden biz yine merhametliyiz, Allah korusun biz onların durumunda olsaydık bizi rahat bırakmazlardı ama onları beslemeye devam ediyoruz maalesef.
O merhametten değilsir.
Sağcıların, tarikatçıların arap seviciliğindendir.

Biraz tarihten ders alınsa bunlara yapılan iyiliklerin, verilen ayrıcalıkların nasıl sonuçlanacağını tahmin edebilirler.

İzmir depremi sonrası neredeyse 2 yıl geçti hâlâ evsiz kendi halinde bırakılanlar var. Yapılıp da verilen evler öncekilerin ancak yarısı kadar, üstüne bazı kişileri dağın tepesine sürdüler tabiri caizse. O küçücük evi bile "kura" bahanesiyle verilmeyip dışarıda bırakılanlar var. Ömürleri boyunca vergi ödemişler, ülke için çalışmışlar ve buna reva görülüyorlar. Önce o insanların mağduriyetini gidermeleri gerekiyor.

Kafayı yiyorum kafayı! Kendi vatandaşlarını bu şekilde süründürüp başka milletleri ihya eden başka hiçbir devlet yok Dünya'da. Bir de bununla gurur duyanlar var, bu daha da delirmelik bir durum.

Son düzenleme:
Saray yapalım değil mi hepsine? 🤬

Hiçbir şey yapma işte onu diyorum.
Herkes kendi köyüne şehrine dönsün. Yıkılan evini kendisi yeniden inşa etsin.
İşin kötüsü muhalefet el arttırıyor ben okulunu yolunu hastanesini de yapacağım hatta iş yeri bile açacağım diyor. :( Avrupa'dan destek alacağım fon bulacağım diyor ama. Avrupa'nın üç güne adam sattığından sözünden döndüğünden haberleri yok galiba.
Not: Suriyelilere yapılan evlere baksanıza buraya döner mi sizce kimse?

1658863709796.png

Geri
Yukarı