Ergenlikte aşırı kilo alımı

Keşke bende kilo alabilsem 196 boyum 65 kilom :/ her gün cici bebe yememe rağmen böyle.
Ciddi misin sen umarın kemiklerin derini yırtmıyordur.
Geçen sene 13 yaşımda ergenliğe girdim. Girdiğim zaman 163, 50 kiloydum. Aynı yeme stiline devam etmeme rağmen bir buçuk yılda aşırı kilo aldım. 171, 92 kilo oldum. Yürürken bile zorlanıyorum. Nedeni ne olabilir? Aynı yeme stiline de devam ettim. Ne eksik ne de fazla. Aşırı mutsuzum. Verecektim ergenliğe olumsuz etkisi olur diye vermedim.
Kalori hesapla spor yap.

Hareketsizliktendir. Evde spor yap. Ben 30 günde karın kası ve ev egzersizleri uygulamasını kullanıyorum. 164 63 kiloyum. Ona rağmen kilolu gözüküyorum. Sizin 171 92 anormal gibi. Spor öneririm. Bir de az yiyin. Abur cubur bırakabilirsiniz. Yürüyüşlere de çıkabilirsiniz. Spor kesinlikle öneririm ama.

Hareketsizliktendir. Evde spor yap. Ben 30 günde karın kası ve ev egzersizleri uygulamasını kullanıyorum. 164 63 kiloyum. Ona rağmen kilolu gözüküyorum. Sizin 171 92 anormal gibi. Spor öneririm. Bir de az yiyin. Abur cubur bırakabilirsiniz. Yürüyüşlere de çıkabilirsiniz. Spor kesinlikle öneririm ama.
1 buçuk yıl önce pandemiden dolayı evden çıkmıyordum daha az hareketliydim. Şuan okul var ona rağmen aldım. Bir de çok abur cubur yemiyorum. Eskiden nasıl yiyorsan öyle yiyorum.

Pandemi büyük etki etti. 15 yaşında 175 boy 77 kilo gibiydim. Okulların açıldığı ay (17 yaşında) 180 boy 82-83 kiloydum. Okula gitmenin faydası oldu. Şu anda aynı boydayım ama kilom 75.

Pandemi büyük etki etti. 15 yaşında 175 boy 77 kilo gibiydim. Okulların açıldığı ay (17 yaşında) 180 boy 82-83 kiloydum. Okula gitmenin faydası oldu. Şu anda aynı boydayım ama kilom 75.
Bende gitmeme rağmen aşırı kilo almaya devam ettim. Okul açıldığında 167 67-70 kiloydum. Şu an 171, 92 kiloyum. O kadar da yemiyorum.
Bence acilen hareket edip bir an önce spora başlamalısın.
Aşırı hareketsiz sayılmazım ya. Okulda full hareketliyim zaten. Evde de malesef hareketsizim. O da ödev ders bilgisayar ondan.

Aşırı hareketsiz sayılmazım ya. Okulda full hareketliyim zaten. Evde de malesef hareketsizim. O da ödev ders bilgisayar ondan.
Metabolizma kaynaklı olabilir. Bu arada sürekli olarak herhangi bir ilaç alıyor musunuz? Örneğin Prednol gibi steroidli ilaçlar az miktarda alınsa da kilo aldırıyor.

Geri
Yukarı