Eski teknolojik aletleri ne yapıyorsunuz?

Siz eski teknolojik aletleri ne yapıyorsunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    85
@Murat5038 @24099
Sizin ne yaptığınızı merak ediyorum 😄
Sizler ne yapıyorsunuz? :)
Eski teknolojik aletlerden de genelde faydalanmaya çalışırım. Mesela eski bir modem vardı evde onunla localhost kurup uğraşmıştım, ayarları çekip modem yapısını incelemiştim ve arada o modemle LAN kurup oyunlar oynadığımız olmuştu.

Bozuk olanları ise içini açıp kullanılabilecek şeyler varsa ayırıp faydalanmaya çalışıyorum veya kullanılabilecek çalışan parçaları içeride ben de saklıyorum. Genelde atmam teknolojik şeyleri.

"Etrafımda" isteyen varsa isteyen kişiye veriyorum. İsteyen çıkmazsa evin bir odasında öyle duruyorlar işte, asla satmaya çalışmakla uğraşamam. Sıfırı 2000 TL'ye satılan ürünü 3 ay kullanıp 1000 TL'ye satmak istediğimde gelen 200-250 TL'lik tekliflerden sonra asla tekrar satmaya çalışmadım. Şu anda evde olan PC parçalarından i7 5820K, 32 GB RAM, 500 GB SSD, GTX 980 Ti + GTX 1080 Ti'lı render (GPU render motorları sadece CUDA çekirdeklerine bakar) sistemi kurdum, telefonum bozulsa yedekte kullanacağım Note 8 bile var. Bunlar dışında G29, SteelSeries Rival 300/600/700, Corsair Glaive, SS M800 Apex klavye, Arctis 7, Powerline adaptörler, UPS, 1000W 80+ Platinum PSU, Corsair 780T kasa, Sony 40" LED TV, PS4, Nintendo Switch vs gibi kullanmadığım bir sürü şey duruyor.

Son düzenleme:
"Etrafımda" isteyen varsa isteyen kişiye veriyorum. İsteyen çıkmazsa evin bir odasında öyle duruyorlar işte, asla satmaya çalışmakla uğraşamam. Sıfırı 2000 TL'ye satılan ürünü 3 ay kullanıp 1000 TL'ye satmak istediğimde gelen 200-250 TL'lik tekliflerden sonra asla tekrar satmaya çalışmadım. Şu anda evde olan PC parçalarından i7 5820K, 32 GB RAM, 500 GB SSD, GTX 980 Ti + GTX 1080 Ti'lı render (GPU render motorları sadece CUDA çekirdeklerine bakar) sistemi kurdum, telefonum bozulsa yedekte kullanacağım Note 8 bile var. Bunlar dışında G29, SteelSeries Rival 300/600/700, Corsair Glaive, SS M800 Apex klavye, Arctis 7, Powerline adaptörler, UPS, 1000W 80+ Platinum PSU, Corsair 780T kasa, Sony 40" LED TV, PS4, Nintendo Switch vs gibi kullanmadığım bir sürü şey duruyor.
Bence o odada teknolojik alet durmuyor. Direk teknoloji mağazası var o odada. Bende olsa hepsini kullanır, değerlendirirdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı