Et yemek cinayet midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"1960'larda yıllık et üretimi 70 milyon ton iken, 2017'de 330 milyon tona ulaştı" Demek istediğim şey insanların nufusu artıyor evet ama bir yandan obezite ve açgözlülük de artıyor. Fast Food zincirlerinin artmasıyla et tüketimi de çok arttı. Ben burada 1 insandan bahsetmiyorum. Genel olarak tüm insanlardan bahsetiyorum.

Kendi zekanı bir kediyle eşdeğer tutuyorsan gayet açık olmuş.
Lütfen yapma daha iyi örnekler verebilirsin.

Diğer hayvanlar yaşamak için diğer hayvanları öldürüyor ama.

Hayvanlara yok yere acı çektirmek çok saçma elbette. Ama sırf hayvanlar ölüyor, vejetaryen olalım demek daha saçma. Hayat acımasızdır, Doğan'ın kendisi acımasızdır. Neden hayatı tozpembe göstermeye çalışıyorsunuz anlamıyorum. Yaşamak için öldürmek zorundasın. Hayatın gerçeği budur. Hayat iyilik üzerine kurulmamıştır. Biz yaşamak için inekler ölmeli, kurtların yaşaması için domuzlar, aslanların yaşaması için geyikler ölmeli. Bu döngü sonsuza kadar gider. Her canlı potansiyel katildir, öldürmek zorundadır.

Diğer hayvanlar yaşamak için diğer hayvanları öldürüyor ama.
@706143, @mr.esat ben vegan değilim. Dediklerimi iyi okuyun @mr.esat al sana 1-2 konuşma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Kızgın
İfadeler: Zue
''1960'larda yıllık et üretimi 70 milyon ton iken, 2017'de 330 milyon tona ulaştı'' Demek istediğim şey insanların nufusu artıyor evet ama bir yandan obezite ve açgözlülük de artıyor. Fast Food zincirlerinin artmasıyla et tüketimi de çok arttı. Ben burada 1 insandan bahsetmiyorum. Genel olarak tüm insanlardan bahsetiyorum.

Neden et yemek kötü bir şey? İnekler öldürülüyor vs. diyeceksen deme lütfen.

Neden et yemek kötü bir şey? İnekler öldürülüyor vs. diyeceksen deme lütfen.
Ya kardeşim ben vegan değilim. Veganları da savunmuyorum. Ne diye bana saldırıyorsun? Benim demek istediğim şey bu adamların vegan olmasının bir nedeni var. Saygı duymak zorundasın.

Gına geldi kardeşim ya. Yemen için varlar onlar. Bitkide yemeyelim onlarda canlı.

Ya kardeşim ben vegan değilim. Veganları da savunmuyorum. Ne diye bana saldırıyorsun? Benim demek istediğim şey bu adamların vegan olmasının bir nedeni var. Saygı duymak zorundasın.

Anladım fakat yazıların karşıdan bakıldığında karşıdaki veganmış fikri veriyor.

Konuyu daha fazla uzatmanın manası yok diye düşünüyorum gerekli olan tüm açıklamalar yapıldı gibi...

Çok güzel bir noktaya değindiniz. Bu dünya üzerinde malum kitle hariç et yiyen bütün canlılar bilinçsiz ve düşük zekalı birer katildir. Sanırım bunu duymak istiyorsunuz.

Verdiğim örnek gayet basit ve açık; "Doğanın kanunu bu". İdrak sorunun var ise durumu farklı noktalara çekerek kendini tatmin etmeye devam edebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı