Et yemek cinayet midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam ekmekte buğdayı katlediyoruz, peynirde keçinin sütlerini alıp ona işkence çektirmiş oluyoruz. Ne yiyeceğiz şimdi? :D

Aynı zamanda ekmeği yaparken yumurta da lazım. Doğacak civcivi katledip ekmek yapmış oluyoruz onunla da.😂

Teknik olarak kesinlikle evet.

Dini olarak tanrının bize sunduğu kurbanlar.

Cinayet kısmı senin ihtiyacın olmadığı yerde avlanmana girer. Avcılık mesela. Ete ulaşabiliyorken avlanmak cinayettir bence. Ama kendi ihtiyacını karşılamak amaçlı avlanıyor, et yiyor veya endüstriyel amaçlı olarak yetiştirdiğin hayvanları avlıyorsan, o zaman cinayet değildir.

Teknik olarak kesinlikle evet.

Dini olarak tanrının bize sunduğu kurbanlar.

İslam dininde gereksiz avlanmak caiz değildir.

• Beğen
İfadeler: 900
Cinayet kısmı senin ihtiyacın olmadığı yerde avlanmana girer. Avcılık mesela. Ete ulaşabiliyorken avlanmak cinayettir bence. Ama kendi ihtiyacını karşılamak amaçlı avlanıyor, et yiyor veya endüstriyel amaçlı olarak yetiştirdiğin hayvanları avlıyorsan, o zaman cinayet değildir.

İslam dininde gereksiz avlanmak caiz değildir.
Evet onun hakkında bir şey yazmadım zaten.

O zaman nerdeyse bütün etobur hayvanlar katil oluyor. Besin zinciri böyle bir şey. Büyük olan küçüğü yer. Doğanın kanunu bu.
Ayrıca lahmacun ve köfte olmayan bir hayat düşünemiyorum.

Evet ben de katilim zaten.
1614616398959.png

Bir insani öldürüp etini yediğinizde cinayet işlemiş sayılırsınız.
İnsan ile inek arasında canlılık açısından bir hiyerarşi söz konusu olmadığına göre, bir inek öldürmek ile bir insan öldürmek arasında bir fark yoktur.
Therefore, yemek için bir canlıyı öldürmek cinayettir.

• Hahaha
İfadeler: kcg
Ekmek peynir ye. Yeterki katil olma :D
Veganlar peynir de yemiyor 🤣
Bir insani öldürüp etini yediğinizde cinayet işlemiş sayılırsınız.
İnsan ile inek arasında canlılık açısından bir hiyerarşi söz konusu olmadığına göre, bir inek öldürmek ile bir insan öldürmek arasında bir fark yoktur.
Therefore, Yemek için bir canlıyı öldürmek cinayettir.
O zaman bitkiler de canlı, onları niye yiyelim? En iyisi hiçbir şey yemeyip açlıktan geberelim, değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı