Evde vücut geliştirme

Yusuf Kiraz 38

Decapat
Daha fazla  
Yaşım 16. evde vücut geliştirmek istiyorum. Ağırlığı değiştirilebilir demir döküm 2 tane dumbell ve barfiks demirim var. Eylül gibi salona yazılacağım. 3 aydır düzenli olarak yapıyorum. Sizce evde vücut geliştirilebilir mi? Eylül'e kadar performansımı arttırmaya çalışacağım ve vücudumu bir kalıba sokmak(biraz şekillendirmek) istiyorum. Olur mu sizce?

Elbette olur. Barfiks demirin varsa süper. Barfiks şınav mekik çeksen bile şu gelişme çağında o bile seni biraz olsun şekle sokacaktır. Fakat 3 5 kilo ağırlıkla pek olmaz. Zor gelişen kas gruplarından birisi bicepsler ve maalesef çok da göz önünde olduğu için cılız olması can sıkabiliyor. Ama spor biraz hayırsızdır yakasını bırakmaman lazım.

Elbette olur. Barfiks demirin varsa süper. Barfiks şınav mekik çeksen bile şu gelişme çağında o bile seni biraz olsun şekle sokacaktır. Fakat 3 5 kilo ağırlıkla pek olmaz. Zor gelişen kas gruplarından birisi bicepsler ve maalesef çok da göz önünde olduğu için cılız olması can sıkabiliyor. Ama spor biraz hayırsızdır yakasını bırakmaman lazım.
Çok teşekkürler

İyi kilon var.

Dumble ile ALFA kanalı çok güzel egzersizler öğretityor izleyip onları uygularsan olur.

Ama bir iki haftada bir şey bekleme 2-3 yıl ver ve kahvaltı vs aksatma.

Konu sahibinin motivasyonunu da biraz düşürmemek açısından, birkaç ay içinde iyi çalışılırsa, gözle görülür bir gelişme olabileceğinide eklesek daha iyi olabilir. FullBody'ci görüntüsünden bahsetmiyorum pek tabii.

Hocam geçen bir başka spor konusunda da sorumu cevaplamıştınız da bu konunun cevabını hiç bir yerde düzgün bulamadım. Acaba siz biliyor musunuz? Evde latpulldown yerine alternatif sırt hareket önerisi

Evde tabii ki olur. Ben bir ara 2kg dumbell ile yumurta büyüklüğü kadar kol kası yapmıştım. Sonra bıraktım. Şöyle bir gerçek var spor salonuna giden biri evde çalışma ile eş değer olacağını düsünmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı