Evrenin sonu ve ötesinde neler var?

Daha fazla  
Evrenimiz 98 milyar ışık yılı çapında. 98 milyar ışık yılı mesafesini bir şekilde kat ettik diyelim peki evrenimizin sonunda ne var? Başka evrenler mi yoksa karanlık maddenin bile olmadığı sonsuz boşluk mu? Fikirlerinizi öğrenmek istiyorum çok merak ettiğim bir konu.

Evrenimiz 98 milyar ışık yılı çapında. 98 milyar ışık yılı mesafesini bir şekilde kat ettik diyelim peki evrenimizin sonunda ne var? Başka evrenler mi yoksa karanlık maddenin bile olmadığı sonsuz boşluk mu? Fikirlerinizi öğrenmek istiyorum çok merak ettiğim bir konu.

Evrenin sonu diye bir şey yok. Evren sürekli genişleyen ve genişlemeye devam eden bir ortam. Dolasıyla o mesafeyi kat edip oraya gitsen bile belki yolun yarısında olacaksın.

Evrenin sonuna istesek de gidemeyeceğimizi düşünüyorum. Evrenin sonu diye bir tabir yok zaten. Evrenin sonunda zaman algısı yok. Zaman algısı olmayan bir yerde bulunabilir misiniz? Evren sonsuz değildir ancak kendi fikrimce insanoğlu hiçbir zaman sonunu göremeyecek. Dilersek TIP 5 medeniyet olalım, Evrenin sonunu göremeyeceğiz. Işınlanma gibi bir teknoloji bulunsa bile o mesafeyi kat edeceğimizi düşünmüyorum. Milyarlarca ışık yılı mesafeden bahsediyoruz ve ben bunu yazarken belkide binlerce ışık yılı mesafe daha büyüdü.

Sen 98 milyar ışık yılı mesafeyi kat etsen de evrenin sonuna ulaşamayacaksın, çünkü evren sürekli genişliyor.
Şu an olay gerçekçilik değil bir şekilde ulaştığımızı varsayalım (imkansız) bence ne karanlık madde olur ne zaman algısı
Evrenin sonuna istesek de gidemeyeceğimizi düşünüyorum. Evrenin sonu diye bir tabir yok zaten. Evrenin sonunda zaman algısı yok. Zaman algısı olmayan bir yerde bulunabilir misiniz? Evren sonsuz değildir ancak kendi fikrimce insanoğlu hiçbir zaman sonunu göremeyecek. Dilersek TIP 5 medeniyet olalım, Evrenin sonunu göremeyeceğiz. Işınlanma gibi bir teknoloji bulunsa bile o mesafeyi kat edeceğimizi düşünmüyorum. Milyarlarca ışık yılı mesafeden bahsediyoruz ve ben bunu yazarken belkide binlerce ışık yılı mesafe daha büyüdü.
bende öyle düşünüyorum insan oğlunun sayamayacağı kadar çok mesafe var katrilyonlar yanında nokta gibi gözükür

Teknoloji geliştikçe göreceğiz. Bence sonsuzluk var. Gittikçe genişleyen bir şey olduğu için de istediğimiz kadar hızlı mekikler yapalım sonuna varabileceğini sanmıyorum.
1644881453509.png

Bence sonsuzluk var ne kadar gidersen git evrenin sonuna ulaşamayacaksın

Yeni konular

Geri
Yukarı