Evrim gerçek mi?

• Konuyu başlatan 359149
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 157
  • Görüntüleme 14B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz beni çok yanlış anlamışsınız. Okuduğunuz kitaplar da işe yaramamış. Size sağa sola saldırmayı öğretmiş anladığım kadarıyla. İyi günler.
Kur'an, çeşitli bilim kitapları ve onlarca makale/yazı bana hak olanı aramayı ve yaymayı değil, sağa sola saldırmayı öğretti, evet aynen öyle.
Başka bir şey yazmak istemiyorum.

Ha şunu da belirteyim ömrünü bu işlere adamış genetikçiler dahi sizin kadar kesin çizgilerle konuşmuyorlar, olabilir, belki de gibi kelimeler kullanıyorlar.
"Madem maymundan geldik şimdiki maymunlar neden o zaman insan olmuyor" denilerek çürütebileceğin bir şey değil. Bileni sana öyle deliller gösterir ki şaşalar kalırsın. Ne oldum olursun bir anda. Ama o dahi yeterli değil.
Dediğim gibi şu anda boş bir tartışma konusu bu. Hiçbir faydası da olmayan bir konu.
Bunun yerine ülkenin ekonomik durumunu ve kur muhabbetini konuşun bir faydası olur.

Forumda anlamadığım bir şey var. Mevzu din konusuna dönünce neden hemen silahlar çekiliyor. Müslüman bir toplumda yaşamıyor muyuz? O yüzden bence din muhabbet olduğu zaman hemen kılıçları çekmeye gerek yok. Herkes birbirine saygı duymak zorunda. Özellikle yöneticiler bu konuda çok hatalı davranıyor. Hemen konuyu kapatıyorlar. Bizde ki en büyük sıkıntı tartışma kültürümüz olmaması. İnsanlar bir şeyler öğrensin ne olacak, hemen konu kapatalım tartışma bitsin muhabbeti çok saçma. Benim de ateist arkadaşlarım var arada sürekli tartışıyoruz ama kavga etmiyoruz.

@bitwise bu konuda kimseye yanıt yazmam normalde böyle konulara mesaj yazmıyorum çünkü daralıyorum bu forumda görünce. @359149 kardeşim yanlış anlamasın ona özel değil. Genel olarak.

Sadece sana ayıp olmasın diye yanıt yazıyorum amacım seninle tartışmak değil. Başkası olsa görmem bile. Konuyu bu mesajımdan sonra takipten çıkıyorum. En basitinden 3 örnek. Suyun kaldırma kuvveti, yerçekimi kanunu ve evrensel kütle çekim kanunu. Bunlar bırak yasa olmayı kanun olmuştur hatta. Günümüz bilimi bu Darwin meselesini kanun yapacak teknolojiye sahip. Olması gerekiyorsa da 10 yıl önce bile bu teknoloji vardı... Attığım 3 dakikalık videoyu da izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Forumda anlamadığım bir şey var. Mevzu din konusuna dönünce neden hemen silahlar çekiliyor. Müslüman bir toplumda yaşamıyor muyuz? O yüzden bence din muhabbet olduğu zaman hemen kılıçları çekmeye gerek yok. Herkes birbirine saygı duymak zorunda. Özellikle yöneticiler bu konuda çok hatalı davranıyor. Hemen konuyu kapatıyorlar. Bizde ki en büyük sıkıntı tartışma kültürümüz olmaması. İnsanlar bir şeyler öğrensin ne olacak, hemen konu kapatalım tartışma bitsin muhabbeti çok saçma...
Kapatılmasının sebebi, inanan arkadaşların yeterli ve mantıklı deliller sunamaması (evrimin olmadığını savunmaları bambaşka bir mantıksızlık zaten) ve en sonunda hakarete/kavgaya başvurması. Karşı taraf da durur mu sence? Böylece olay çok farklı yerlere gidiyor.

Yüzlerce örneği var bu tarz konuların. Artık rahatlıkla öngörülebiliyor ve kapatılıyor konu.

Kapatılmasının sebebi, inanan arkadaşların yeterli ve mantıklı deliller sunamaması (evrimin olmadığını savunmaları bambaşka bir mantıksızlık zaten) ve en sonunda hakarete/kavgaya başvurması. Karşı taraf da durur mu sence? Böylece olay çok farklı yerlere gidiyor.

Yüzlerce örneği var bu tarz konuların. Artık rahatlıkla öngörülebiliyor ve kapatılıyor konu.

Hakaret eden varsa uzaklaştırılsın. Bu resmen şuna benziyor ormana hırsız girdi komple ormanı yakalım. Ayrıca İnsanlar evrime inanmak zorunda değil. Senin doğruların ona göre yanlış olabilir. Dayatmalara karşıyım. Ayrıca burası sosyal forumu insanlar konu açıp tartışamayacak ise sürekli konu kapatmanın bir manası yok...

Hakaret eden varsa uzaklaştırılsın. Bu resmen şuna benziyor ormana hırsız girdi komple ormanı yakalım. Ayrıca İnsanlar evrime inanmak zorunda değil. Senin doğruların ona göre yanlış olabilir. Dayatmalara karşıyım...
Bilime inanmamak gibi bir şey söz konusu olamaz. Bu bir dayatma değil, gerçekler ne zamandan beri dayatma olarak geçiyor?

Bir tane elmanın yanına bir tane elma daha koyarsan iki elman olmuş olur.
Olamaz, ben kabul etmiyorum. Burada 3 elma var. Dayatmalara karşıyım. (!)

İlk kertenkele, ilk kuş, ilk balık, ilk karınca bile aynı aileden geliyordu, sizin deyimize göre ensest.
Dediğim yanlış anlaşılmış. Evrim yok diyen kesim öyle olduğunu iddia ediyor.
Ayrıca insanların dinine saygısızlık edecek kadar densiz olmamanızı tavsiye ediyorum. Ben size saygısızlık etmiyorsam siz de bana etmeyeceksiniz.
Saygısızlık edecek hiçbir şey yapmadım.

Saygısızlık edecek hiçbir şey yapmadım.
"Kitabı yazdı" diyerek bir dinin önderini karalıyorsun, hakaret ediyorsun ve yalanlıyorsun, işte bu tam olarak saygısızlıktır. Hangi dinden, hangi inançtan olursan ol bunu yapamazsın, sana da yapamazlar. Ahlaksızlıktır, saygısızlıktır.

Bilimde inanç diye bir kavram söz konusu değildir. Bariz ortada olan bir hakikati kabul etmek zorunludur. Ama inanmamak diye bir olay söz konusu değil. Kabul etmek dışında yapılabilecek şey umursamamak olur. Nesnel gerçekler kişiden kişiye değişmediği için ya kabul edersin ya da umursamazsın. Başka seçenek yok.
Afrika'da, insanlıktan izole bir kabileye gidip 1+1=2 desen sana ne derler?

Bilime inanmak zorunda değilsin. Senin için 1+1=3 olabilir. Bunu sen kabul edebilirsin. Dünya düz diyebilirsin. Ama gerçeği değiştiremezsin. 1+1=2'dir. Dünya kutuplardan basık, yuvarlaktır.

Bilimde inanç yok ama insanda inanç var.

İnançlar dogmatiktir. İnancı sorgulayamazsın. Neredeyse tüm dinlerde sorgulamak günahtır(!) Mucizeler nasıl olmuş ya? diye soru sorarsan, dinden çıkabilme ihtimalin bile var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı