Evrim teorisi gerçek mi?

Adı üstüne "teori". Kimisi inanır kimisi inanmaz. Size kalmış bir şey.
Hocam fark ettiyseniz fikir istedim. Hani kararsızım ya. Kusura bakmayın ama teori diye inanmayacak değiliz. Mantıksız bir cevap olmuş. Kanıtlar var ama hala kararsızım.

Hocam fark ettiyseniz fikir istedim. Hani kararsızım ya. Kusura bakmayın ama teori diye inanmayacak değiliz. Mantıksız bir cevap olmuş. Kanıtlar var ama hala kararsızım.
Ben inanmayacaksınız diye bir şey mi dedim? Kafanızdan kelime uydurmayı bırakın. Ben inanmıyorum sen ister inan ister inanma karışamam buna.

Evrimin gerçek veya sahte olması tartışılacak bir şey değildir. Bunun sorusunun sorulması bile mantıksız. Evrim bir gerçektir inanılıp inanılmayacak bir durum yok ortada.

Edit: Anlamayan arkadaşlar için tekrar açıklıyayım.

Evrime inanıyorum veya inanmıyorum diye bir cümle kuramazsınız. Evrim fizik kanunları gibidir. Siz hiç "fizik kurallarının olduğuna inanıyorum." diye bir cümle duydunuz mu? Duyamazsınız çünkü fiziği ya bilirsiniz ya da bilmezsiniz.

Var usta olmaz olur mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biraz kendin araştırman lazım buradaki 15 yaşındaki çocuklardan bir şey öğrenemezsin.

Evrim elbette kusursuz bir teori değil ama zaten bilim kendini sürekli geliştirir o yüzden buna teori diyorlar ki gelişsin eklemeler yapılsın. Kanıtlanamadığı için teori demiyorlar. Evrim dediğimiz şeyi bilimden çıkarırsak eğer şu an biyoloji diye bir şey kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı