Evrim ile Hristiyanlık çelişir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendin cevaplamışsın zaten?
Sonrasında ne oldu? Adem ile Havva çocuk yaptı ve ensest ilişki ile mi ürediler? Zinaya haram diyen Tanrı, aile içi cinsel ilişki ile üremeye izin mi verdi? Sen git aile içi cinsel ilişkiyle üremeye çalış bakayım doğan çocuk nasıl doğuyor görürsün. Hiçbir bilimsel dayanağın olmadan bir de evrim yok diyorsun ve ensest ilişki ile türediğine inanıyorsun. Yazık sana.

Evrim dediğiniz şey. Minarenin kılıfıdır. Hiç bir mantıklı yanı yok.
En ufak kar tanesi bile Yüce yaratıcı olmadan yoktan var olamaz. Herşey Allah CC'nin elinde ve emrindedir. Evrim teorisinde bile cevaplanamayan bir soru vardır.
Evrim geçirmeden önce varlığını sürdürmüş olan bahsettiğiniz varlık her neyse Onun oluşumu nasıldır?
Senin bu bahsettiklerin insan için mantıklı olabilir.
Ama burda müthiş bir güçten bahsediyoruz.
Bahsettiğin çocuğun yaratılışını DNA yapısını tasarlayan güçten.
Az önce Bir peygamber'e küfrettin farkında olmadan.
Nasıl bukadar orangutan olabilirsin?
Belkide Orangutandan Evrildin he?
Bir peygambere küfretmedim. Evrimin kökenine inmek istersen cansızlıktan cansızlığa geçiş gibi konulardan bahseden bir sürü bilimsel makale mevcut ama sende okuyacak akıl ve sabır yok. Ayrıca senin bu bahsettiklerin insan için mantıklı olabilir diyorsun ki mantıklı da zaten. Bu yüzden ilk insan kavramı saçmadır zaten. Gerçi sen "Evrim Teorisi"ndeki teori kelimesini bilimsel açıdan yanlış yorumladığın için bunlar gayet doğal. Ne evrimden anlarsın, ne de bilimden.

Neden kuyruk sokumunun olduğunu araştırdığında, evrimi görürsün zaten.

Bunlar sadece bazı insanların tahminleri. Gerçek olma ihtimalleri %0.
Sen şimdi diyorsun ki Okuma yazma bilmeyen Hz muhammed Kuran'ı kerim'i kendisi uydurdu?
Asıl bilimle mantıkla eşleşmeyen söylediğin bu sözler.
Hadi diyelim estafirullah Hz muhammed salladı. İsa Musa ibrahim ve diğer peygamberler de aynı şeyleri söylüyor. Hepsi aynı şeyleri söylüyor farkında mısın?
Sen hala Yaratıcı yok Evrimle kendi kendimize cansızlıktan canlılığa geçiş yaptık diyorsun.
Ben seni anlayamıyorum.

Kuyruk sokumun olmak zorunda birader. omurilik kemiğin var bi sonu olması çok normal. Bunu neye yorumlamaya çalışıyon :D

Ortodoks olarak şunu söyleyebilirim evet çelişir diğer dinlerde olduğu gibi.

Bunlar sadece bazı insanların tahminleri. Gerçek olma ihtimalleri %0.
Sen şimdi diyorsun ki Okuma yazma bilmeyen Hz muhammed Kuran'ı kerim'i kendisi uydurdu?
Asıl bilimle mantıkla eşleşmeyen söylediğin bu sözler.
Hadi diyelim estafirullah Hz muhammed salladı. İsa Musa ibrahim ve diğer peygamberler de aynı şeyleri söylüyor. Hepsi aynı şeyleri söylüyor farkında mısın?
Sen hala Yaratıcı yok Evrimle kendi kendimize cansızlıktan canlılığa geçiş yaptık diyorsun.
Ben seni anlayamıyorum.

Kuyruk sokumun olmak zorunda birader. omurilik kemiğin var bi sonu olması çok normal. Bunu neye yorumlamaya çalışıyon :D
Kuyruk sokumunun olma sebebi, zamanında atalarının kuyruğa sahip olmasıydı :) Ayrıca bu dediklerimi ben demiyorum, bilim camiası diyor. Bak, hâlâ bana insanlığın nasıl çoğaldığını açıklayamadın. Bunu en iyi alim de açıklayamaz, din de açıklayamaz. Sadece bu da değil, dinlerde birbiri ile çelişen bir sürü şey vardır. Ayrıca ben Ateist değilim, Agnostiğim.

Evrim dediğiniz şey. Minarenin kılıfıdır. Hiçbir mantıklı yanı yok.
En ufak kar tanesi bile yüce yaratıcı olmadan yoktan var olamaz. Her şey Allah CC'nin elinde ve emrindedir. Evrim teorisinde bile cevaplanamayan bir soru vardır.
Evrim geçirmeden önce varlığını sürdürmüş olan bahsettiğiniz varlık her neyse onun oluşumu nasıldır?
Senin bu bahsettiklerin insan için mantıklı olabilir.
Ama burada müthiş bir güçten bahsediyoruz.
Bahsettiğin çocuğun yaratılışını DNA yapısını tasarlayan güçten.
Az önce bir Peygamber'e küfrettin farkında olmadan.
Nasıl bu kadar orangutan olabilirsin?
Belkide orangutandan evrildin he?

Çok özür diliyorum. Profesörleri bilim adamlarını ülke gözetmeksizin şu anda saçmalamakla itham ettim. Ama maalesef gerçek bu yaratılan her varlık senin anlayacağın dilde anlatıyorum. Dinle alakası olmadan. DNA larına göre şekil alır. Asla evrim geçiremez. Yaratıldığı gibi yaşamak zorundadırlar.
Çok fazla mutant filmi izlememenizi öneririm.
Bu 4048 yılındada böyle olacak.
Bilimle değişebilecek şeyler değil bunlar.

Körelmiş organlarına bir bak :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Körelmiş organlarına bir bak :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anlamaz hocam, boşverin. Ol dedi oldu kafasında o.

O zaman bu söylediğine göre. Babamın boyu 170 benim boyum 185. ben evrim mi geçirmiş oldum? Şimdi?
Ben farklı bir yaratığa mı dönüştüm? :)

Evrimi boyut ile bağdaştırmak yeterince zekice değildi.
Farklı bir varlığa farklı elementler ya da uzullar bulunsaydı medeniyetler arasında.
O zaman evrim gerçekmiş diye düşünürdüm. Düşünmekten de öte zaten gerçek o olurdu. Ama öyle bile olsa parantez içinde yazıyorum. ( bu bizi yine inançsız yapmazdı. Allah nasıl isterse öyle yaşamak zorundayız. Yani çok farklı varklıklara dönüşmüş olsak bile yine biz evrimle bu varlığa dönüştük demezdik. Yaratıcının bizi o hale getirdiğini düşünürdük.
Sonuç olarak inanmakla alakalı bir durum bu.
Böyle bir insana evrimi teorisini kabul ettiremezsin ki...

Büyüme, hücre sayı ve büyüklüğünün artmasına bağlı olarak, vücut hacim ve kütlesinin artışıdır. Gelişme ise, hücre ve dokuların yapı ve içeriğinin değişimi ile dil, zihinsel, motor, duygusal ve sosyal alanlardaki olgunlaşmadır. Evrim, popülasyon içi gen ve özellik dağılımlarının nesiller içerisindeki değişimine denir.

Boyunun uzaması geliştiğini gösterir dostum.

Ahahahaha. Aynen dostum. Böyle devam et. Tüm semavi kitaplarda Adem yazdığı için evrim yok ve bilim evrimi kabul etmiyor diyor ahahahah. Halbuki içten içe acaba inandığım şey yanlış mı diye düşünüyor. Acınası bir durumdasın.

Bak ortadoks ol Hristiyan ol musevi ol yahudi bile ol. Ama şimdi Allah yok Evrim her şeyi şekillendirir deme yani :) Hhhhh kuyruk mu?
Bak bütün kitaplarda aynı şey yazıyor Adem&Havva ilk insanlar. Sen hala diyorsun Evrim geçirdik. Bizim atalarımız insan değildi diyorsun.
Hani bu bilimin bile kabul edemeyeceği bir görüş.
Senin bu söylediğin şey
Eski insanların kanatları vardı. Deseydin çok daha mantıklı olurdu yani :)
Bilgisayardan yapılan saçma sapan videolar kafirlerin insanlarda daşak geçmesi.
Başka hiçbir şey değil.
Sen inanıyor musun bu videolara?

Evrime inanmıyorsun ama,
Tüm canlıların çift şekilde bir gemide yaşadığına inanıyorsun.

1701044184308.png

Ayın ikiye bölündüğüne inanıyorsun.

1701044223265.png

Asanın ejderha olduğuna inanıyorsun

1701044271424.png

Denizin ikiye yarıldığına inanıyorsun.

1701044303865.png

İnsanın yunus karnında yaşadığına inanıyorsun.

1701044376373.png

Süleyman'ın hayvanlarla konuştuğuna inanıyorsun.

1701044422084.png

Evrimde mantık aramadan önce kendi dininde ara dostum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı