Evrim size göre gerçek midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hastalık dediğin şeyi hastalık olarak nitelendiren laboratuvar araştırmaları ve şifacılık tarihi. Mikroplar açısından bakarsan biz hastalığız dedikleri yok.
Bak ne atacağım, sen onu da kabullenemezsin gerçi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210801-120016_Chrome.jpg
    Screenshot_20210801-120016_Chrome.jpg
    130,2 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_20210801-120040_Chrome.jpg
    Screenshot_20210801-120040_Chrome.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 45
  • Beğen
İfadeler: GCN
Bu arada farklı bir zamanda daha rasyonel düşünceler ile tekrar tartışalım araya yorumları katınca keyif alınmıyor. Sonuçta bende kendime birşeyler katmak istiyorum tartışmalarda ama bu ortamda anca birbirimizi yalanlamaya üste çıkmaya çalışıyoruz. Umarım bir gün tartışma kavramı bilgi alış verişi ile sağlanır.
Bak ne atacağım, sen onu da kabullenemezsin gerçi.
Üstte rasyonellik diyorum adam üşenmeden gidip ekran görüntüsü alıp bana ne atıyor. Sıkı bir evrim ağacı takipçisi olarak bu makaleyi zaten okumuştum ama güzel hatrın için tekrar bi göz gezdiririm.

En güzel şekilde yarattık gibi bir şeyler söyleyen ayet vardı.
Hocam bu yazıyı anlayarak okursanız gerekli açıklamalar yazıyor. Bende tam emin değilim ancak kusursuzdur diye bir şeyde geçmiyor diye biliyorum.

Bunu söylemek için sağlam ve tarafsız bir kaynağa ihtiyacımız var.
Size göre sağlam ve tarafsız bir kaynak mümkün olamaz. Çünkü gözden geçireceğiniz herhangi bir delil dininize ters düşüyor ise, inancınız gereği onu reddetmek zorundasınız. Dolayısıyla dininize ters düşen her delil ve bu delillerin her kaynağını taraflı ve yalancı kaynak olarak nitelendireceksiniz.

Buna inanç çemberi denir.

Kısa hayatlarımızda değişimi görmemiz biraz zor oluyor. Uzun vadede canlılığın korunması için evrimin olması gerektiğine inanıyorum. Şu an için virüsler gibi daha basit yapılarda gözlemleyebiliyoruz. Daha hızlı gelişiyor onlarda. Varlığını bu şekilde sürdürmeye çalışıyorlar.

Size göre sağlam ve tarafsız bir kaynak mümkün olamaz. Çünkü gözden geçireceğiniz herhangi bir delil dininize ters düşüyor ise, inancınız gereği onu reddetmek zorundasınız. Dolayısıyla dininize ters düşen her delil ve bu delillerin her kaynağını taraflı ve yalancı kaynak olarak nitelendireceksiniz.

Buna inanç çemberi denir.
Sağlam kaynak getirecek misin bahane mi sunacaksın diye sormak isterim. Beni yalanlamak yerine bana bilgi kat ki bilgileneyim. Bana tarafsız argümanını sun ve benim karşı argümanlarımı cevapla. Bende aynı şeyi yapayım ki tartışma dediğimiz kavram birbirimizi yakalayıp değerleri dikte etmekten öteye geçsin bilgi alış verişine dönsün. Bu bir öz eleştiridir aynı zamanda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı